gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

باغداری

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • نکات مهم در خرید زمین کشاورزی
 • سوالاتی که قبل از خرید باید بپرسیم
 • زمین فروشی
 • حراج زمین
 • سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

خرید و فروش زمین های کشاورزی آسان تر از آنچه گفته می شود است. با افزایش بازده سال به سال ، زمین های کشاورزی حاصل خیز به زودی هزینه های خود را با بازده مثبت سرمایه گذاری ها پرداخت می کنند. در این نوشتار می توانید چندین ایده در مورد پیدا کردن مزارع برای فروش یا اجاره ، خرید زمین ، فروش زمین کشاورزی و سرمایه گذاری در زمین پیدا کنید. اگر کلیه اسناد مربوط به زمین را از قبل به خوبی بررسی کنید ، می توانید از مشکلات آینده که معمولاً در معاملات زمین به وجود می آید ، دوری کنید.در این مطلب به نکات مهم در خرید زمین کشاورزی می پردازیم.

سوالاتی که قبل از خرید باید بپرسیم

وقتی صحبت از خرید زمین می شود ، نمی توانید وقت زیادی را صرف تحقیق در مورد همه احتمالات کنید.

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

کمیته بانکداران کشاورزی و روستایی ABA توصیه های زیر را برای خرید زمین های زراعی ارائه داده است:

وضعیت مالی شغل شما چیست؟

در سرمایه گذاری های مورد نیاز ، هزینه های مورد انتظار و شرایط محصول را در نظر بگیرید تا مشخص کنید آیا خرید زمین بهترین استفاده برای وجه شما است. آیا فرصت های دیگری وجود دارد که می تواند بازگشت پول بهتری را فراهم کند؟ با توجه به پیش بینی درآمد خود ، آیا بیش از حد پرداخت می کنید؟ اگر حق بیمه پرداخت می کنید ، چه مدت طول می کشد تا شما را به بازپرداخت برساند؟ مشخص کنید که شغل شما باید برای خرید زمین و درآمد مورد نیاز برای توجیه خرید و هزینه خود مناسب باشد و در این اهداف بماند.

آیا در مورد آن طولانی و سخت فکر کرده اید؟

هرگز توسط یک کارگزار عجله نکنید و هرگز با کارگزاری که برای فروشنده کار می کند ، در مورد بهترین قیمت یا اهداف مالی خود اعتماد نکنید. قبل از ارائه پیشنهاد ، قرارداد خرید کارگزار استاندارد را با وکیل خود تنظیم کنید ، آنچه را که دوست ندارید حذف کنید و آنچه را می خواهید اضافه کنید.

آیا اجاره زمین به جای تملک آن ، سود بیشتری دارد؟

چقدر زمین در اختیار دارید؟ به نظر می رسد ساده است ، اما بسیاری از اوقات سردرگمی در مورد مقدار واقعی زمین خریداری شده وجود دارد. قبل از مناقصه دقیقاً بدانید که چه می خواهید. ببینید زمین مورد بررسی قرار گرفته است یا مطمئن شوید که با جزئیات پیشنهاد مطابقت دارد. اگر زمین مورد بررسی قرار نگرفته است ، با وکیل خود صحبت کنید.  توانایی خاکی که خریداری می کنید چقدر است و چگونه می تواند این پیش بینی درآمد شما را تحت تأثیر قرار دهد؟ خاک خوب مهم است. از نوع خاک مورد نظر خود و تاریخ چرخش سالانه محصولات خود مطلع شوید.

منبع آب چیست؟ آیا املاک آبیاری می شوند؟

آب کافی برای تعیین ارزش ملک ضروری است. هزینه آب را در برنامه مالی خود حساب کنید تا مطمئن شوید این هزینه تأثیر منفی بر بازده شما ندارد. اطمینان حاصل کنید که کلیه چاه های آب در مراجع ذیربط ثبت شده است.

زمین فروشی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

یافتن معامله نیاز به جستجوی زمین های کشاورزی در مکانهایی است که قبلاً به آنها نپرداخته اید ، به تحقیق در مورد محصولات جایگزین و جستجوی زمین در منطقه دیگری بپردازید. مقایسه هکتارهای قابل کشت نیز یک جنبه مهم برای بررسی است. برای یافتن برخی از بهترین معامله های زمین های کشاورزی و برخی از ارزان ترین مکان ها برای خرید مزرعه ، ترفندهای بیشتری کسب کنید. بسیاری از کشاورزان سؤال می کنند که وقتی قیمت محصولات منعکس کننده قیمت زمین نباشد ، چگونه می توان قیمت زمین های کشاورزی انقدر چشمگیر باشد. از سرمایه گذاری های چند نسلی تا کشاورزان با میانگین هزینه های دلار ، کشاورزان باید به خاطر داشته باشند که پول در حاشیه ها ساخته می شود. ببینید چطور کشاورزان قیمت بالای زمین را تحویل می دهند.

حراج زمین

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

گاهی اوقات برای تعادل هزینه ها ، فروش زمین های کشاورزی ممکن است ساده ترین راهکار باشد. اگرچه حراج های زمین راهی عالی برای به حداکثر رساندن میزان فروش زمین است، قرار دادن خود در معرض دید همیشه بهترین پیام برای ارسال نیست. دانستن گزینه های شما و آنچه سرمایه گذاران می خواهند می تواند فروش موفقی را با بهترین قیمت رقم زده یا آنرا خراب کند.

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

یکی از بهترین بازده های سرمایه گذاری مربوط به زمین های زراعی تولیدی است. کشاورزان و سرمایه گذاران آمریکایی تنها کسانی نیستند که مزارع خریداری می کنند. به عنوان مثال ، در سال 2013 ، یك شركت چینی، مزرعه تولیدكنندگان گوشت خوك آمریكا را با ركورد 4.7 میلیارد دلار خریداری كرد و در عین حال بیش از 146،000 جریب نیز خریداری كرد. این توافق بحث برانگیز نگرانی های خرید خارجی زمین های کشاورزی را برانگیخت.

مطالب مرتبط:

برای درج آگهی رایگان می توانید به این بخش از وب سایت ما به آدرس khakapp.com مراجعه کنید.

منبع: https://www.farmprogress.com/business/15-questions-ask-purchasing-farmland

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حبوبات

نفاخ ترین حبوبات

ارائه‌شده

روشن

نفاخ ترین حبوبات

راهنمای مطالعه

 • نفاخ ترین حبوبات
 • پیشگیری از تولید گاز توسط لوبیا
 • نکاتی برای کاهش گاز
 • غذاهایی که می توانند به کاهش گاز کمک کنند
 • آیا گاز چیز نگران کننده­ای است؟

نفاخ­ ترین حبوبات

نفاخ ترین حبوبات

در ادامه به نکاتی درباره نفاخ ترین حبوبات می پردازیم.لوبیا، نخود فرنگی و عدس و…. برخی از محصولات غذایی که در ایجاد گاز نقش دارند هستند. پس از هضم شدن حبوبات در دستگاه گوارش گاز تولید میشود، اما می دانید چرا این اتفاق می افتد؟ به خاطر فیبر، لوبیاها سرشار از فیبر رژیم غذایی، که یک کربوهیدرات نامحلول است هستند. فیبر یک الیگوساکارید، که دستگاه گوارش شما آن را از بین نمی برد و از آن به عنوان انرژی استفاده نمی کند. در مورد لوبیاها، فیبر نامحلول سه الیگوساکارید را شامل میشود:

 1. استاکیوز
 2. رافینوز
 3. ورباسکوز

الیگوساکاریدها از دهان، معده و روده کوچک تا روده بزرگ شما بصورت دست نخورده می گذرند. انسان فاقد آنزیم مورد نیاز برای متابولیزه کردن این قندها است، روده بزرگ محل باکتری های مورد نیاز شماست زیرا آنها مولکول هایی را که بدن شما قادر به تجزیه آنها  نیست را تجزیه می‌کنندو ویتامین هایی را به درون خون آزاد می کنند. میکروبها همچنین دارای آنزیم‌هایی هستند تا پلیمرهای الیگوساکارید را به کربوهیدرات­های ساده تری تبدیل کنند. باکتری­ها گازهای هیدروژن، نیتروژن و دی اکسید کربن را به عنوان محصولات زاید از فرایند تخمیر آزاد می کنند. حدود یک سوم باکتریها می توانند گاز دیگری به نام متان تولید کنند. هرچه فیبر بیشتری بخورید، باکتری ها بیشتر گاز تولید می کنند، تا زمانی که احساس فشار ناخوشایند کنید.

پیشگیری از تولید گاز توسط لوبیا

مراحلی جهت کاهش گاز ناشی از خوردن حبوبات هست که می توانید استفاده کنید.

خیساندن لوبیا چند ساعت قبل از پختن آنهاست. هنگام شستشوی لوبیا مقداری فیبر شسته می شود. اگر کنسرو لوبیا می‌خورید، می توانید مایع آن را دور ریخته و لوبیا را قبل از استفاده بشویید. آنزیم آلفا گالاکتوزیداز می تواند قبل از رسیدن به باکتری های موجود در روده بزرگ ، الیگوساکاریدها را تجزیه کند .Beano یکی از محصولات بدون نسخه است که حاوی این آنزیم است که توسط قارچ Aspergillus niger تولید شده است. خوردن گیاه سبزیجات دریایی نیز باعث هضم لوبیا می شود.

نکاتی برای کاهش گاز

نفاخ ترین حبوبات

فرد می تواند با اتخاذ تدابیر خاصی گاز را کاهش دهد، که بسیاری از آن ها مربوط به رژیم غذایی هستند. شامل:

 • قبل از پختن، حبوبات را در آب خیس کنید
 • اجتناب از جویدن آدامس و آب نبات های سخت
 • کنترل نوشیدن نوشیدنی های گاز دار
 • برای کاهش بلعیدن هوا آهسته تر غذا بخورید
 • ثبت مواد غذایی مصرف شده به همراه هرگونه علائم گاز برای شناسایی غذاهای محرک
 • کاهش میزان فیبر در رژیم غذایی
 • افزایش مصرف غذاهایی که احتمال ایجاد گاز کمتری دارند

برخی از داروهای ضد گاز بدون نیاز به نسخه نیز می توانند به کاهش نفخ کمک کنند.فعال ماندن و انجام ورزش منظم می تواند به حرکت سریع گاز در روده کمک کند، که می تواند باد معده و نفخ را کاهش دهد.

غذاهایی که می توانند به کاهش گاز کمک کنند

نفاخ ترین حبوبات

در بیشتر موارد،  پرهیز از غذاهایی که باعث گاز می شوند مؤثرترین روش برای کاهش کلی گاز و نفخ است. با این حال، برخی از غذاهای دیگر ممکن است به کاهش مقدار گاز تولید شده توسط بدن کمک کنند. این مواد غذایی عبارتند از:

 • گوشت و پروتئین های بدون چربی
 • سرکه سیب
 • چای بابونه
 • تخم مرغ
 • ماهی
 • برخی از سبزیجات مانند کاهو و کدو سبز
 • میوه های خاصی از جمله گوجه فرنگی ، انگور و خربزه
 • برنج
 • چای نعنا

طبق بررسی های انجام شده مکمل های روغن نعناع می توانند به تسکین علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) که شامل گاز و نفخ است، کمک کنند.

آیا گاز چیز نگران کننده­ای است؟

نفاخ ترین حبوبات

در بیشتر موارد، گاز دلیلی برای نگرانی نیست. بسیاری از دلایل خوش خیم ایجاد گاز شامل غذاهای خاص نیازی به ارزیابی و درمان ندارند.با این حال، در برخی موارد، گاز بیش از حد ممکن است نشانه ای از شرایط اساسی تر باشد. برخی از دلایل احتمالی گاز که شخص باید در مورد آن با پزشک خود صحبت کند عبارتند از:

 • بیماری ریفلاکس معده (GERD)
 • سندرم روده تحریکپذیر(IBS)
 • اشکال در جذب برخی مواد مغذی
 • عدم تحمل لاکتوز
 • عدم تحمل فروکتوز
 • مسمومیت غذایی
 • بیماری سلیاک
 • آنفلوآنزای معده
 • رشد بیش از حد باکتریها
 • روده مسدود شده

خلاصه

نفاخ ترین حبوبات

گاز یک عملکرد طبیعی بدن است اما در بعضی مواقع می تواند خجالت آور باشد. دانستن اینکه کدام یک از غذاها باعث ایجاد گاز می شود، به فرد کمک می کند تا غذاهای محرک ایجاد گاز و نفخ را شناسایی کرده و از آن‌ها اجتناب کند. غذاهایی که باعث گاز می شوند همگی دارای مشکل تجزیه هستند، شامل موادی هستند که هنگام هضم گاز تولید می کنند، افراد اغلب با ایجاد تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود می توانند نفخ و باد معده ناشی از مصرف حبوبات را کاهش دهند.

مطالب مرتبط:

منابع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323466#tips-to-reduce-gas

https://www.thoughtco.com/why-beans-give-you-gas-607446

ادامه ی خواندن

آجیل

معرفی انواع خشکبار میوه

ارائه‌شده

روشن

معرفی انواع خشکبار میوه

راهنمای مطالعه

 • معرفی انواع خشکبار میوه
 • میوه های خشک
 • انواع میوه های خشک و ارزش بالای غذایی

معرفی انواع خشکبار میوه

میوه های خشک دارای مواد مغذی بسیار بالایی از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم ها هستند. آن­ها بسیار مورد تقاضا هستند. در ادامه به معرفی انواع خشکبار میوه می پردازیم.

میوه های خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

هر بسته بندی با توجه به وزن آن قیمت گذاری می شود. برخی از بسته ها شامل سینی ، سبد ، کاسه ای یا بسته بندی های هدیه ای و غیره هستند. میوه های خشک گاهی در فویل ها جهت ماندگاری بالا بسته بندی می شوند. از آنجا که بیشتر آب از میوه ها استخراج می شود ، مواد مغذی آنها در بسته های کوچک متراکم می شوند. میوه های خشک را باید در حد متوسط بخورید زیرا آنها در قندها نیز متراکم هستند و کالری نسبتا بالا دارند. مقدار مصرف را تا حدود 20 گرم روزانه در آجیل و میوه خشک محدود کنید.

انواع میوه های خشک و ارزش بالای غذایی

آجیل ها و میوه های خشک از نظر ارزش غذایی و دارویی بسیار غنی هستند که بیشتر افراد از آن بی خبر هستند. آنها به هضم غذا کمک می کنند و خون را در بدن بهبود می بخشند. ارزش غذایی و دارویی برخی از میوه های خشک که معمولاً استفاده می شود در زیر ذکر شده است.

 کشمش

معرفی انواع خشکبار میوه

کشمش چیزی جز انگور خشک شده نیست. این منبع غنی از آهن است که برای افرادی که از کم خونی رنج می برند مفید است. به افزایش وزن کمک می کند و به کودکان روزانه مقداری کشمش داده شود زیرا این امر به بهبود مشکلات گوارشی در آنها کمک می کند. همچنین این یک درمان خانگی برای کمک به مشکل یبوست است.

 خرما

معرفی انواع خشکبار میوه

خرما به دلیل داشتن فیبر و آهن ، بخشی از یک رژیم غذایی سالم محسوب می شود. خرما یکی از میوه های پرطرفدار است که با یک لیست چشمگیر از مواد مغذی ضروری ، ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای رشد طبیعی انسان همراه است. خرما سرشار از فروکتوز و دکستروز، قندهای ساده را به راحتی فراهم می کند و یک راه خوب برای شروع روز و شروع متابولیسم بدن است. روزانه 1-2 خرما متوسط مصرف کنید.

انواع توت ها

معرفی انواع خشکبار میوه

توت خشک  دارای مواد مغذی متراکم است. طعم آن ترش یا شیرین است و در مرباها ، دسرها و مواد نگهدارنده استفاده می شود. توت های خشک از نظر ویتامین C ، فیبر و آنتی اکسیدان Polyphone غنی هستند. انواع توت ها همچنین با کاهش کلسترول LDL و کاهش خطر حمله قلبی ، سلامت قلب را بهبود می بخشند.

انجیر خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

انجیر که به خانواده توت تعلق دارد. نرم و آبدار است و دانه های ترد دارد. معمولاً در کشورهای آسیایی و کشورهای خاورمیانه پرورش می یابد. عموماً در مناطق صخره ای ، خشک و وحشی رشد می کند. انجیر خشک نسبت به انجیر تازه دارای مواد مغذی بیشتری است.

زردآلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

زردآلو در اصل در چین کشت می شود. این ماده مغذی مانند ویتامین A ، ویتامین B6 ، B5 ، ویتامین C ، E و K دارد. همچنین سرشار از کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم ، آهن و روی است. زردآلو خشک نوعی خوشمزه از میوه خشک سنتی است که به طور عمده در ترکیه و ایران تولید می شود. زردآلو حاوی اسید کلروژنیک ، کاتچین ، پلی فنول و پرو-ویتامین است.

هلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

هلو سرشار از پروتئین ، چربی ، کلسترول ، سدیم ، کربوهیدرات ، قند ، فیبر ، کلسیم ، آهن ، فسفر ، پتاسیم و منیزیم است. میوه هلو وقتی خشک می شوند طعم و مزه خوبی پیدا می کنند.

آلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

آلو میوه ای سرشار از مواد مغذی مانند 31٪ آب ، 64٪ کربوهیدرات ، ویتامین B و مواد معدنی است. وقتی میوه بالغ می شود ، یک رنگ بنفش تیره دارد. آلوی خشک خیس خورده به هضم غذا کمک می کند.

شاه توت

معرفی انواع خشکبار میوه

شاه توت خشک سرشار از ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و فیبر است. این یک میان وعده خوشمزه و جویدنی سرشار از ویتامین A ، C ، E و K ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم و روی است. مکزیک تولیدکننده بیشتر توت سیاه در جهان است.

آجیل آریکا

معرفی انواع خشکبار میوه

Areca Nut میوه ای از نخل اریکا است. این گیاه در مناطق گرمسیری ، اقیانوس آرام ، آسیا و نواحی جنوب شرقی رشد می کند. آجیل آریکا بر تمام قسمت های بدن انسان از جمله قلب ، ریه ها ، مغز ، اندام تولید مثل ، دستگاه گوارش و سیستم ایمنی تأثیر می گذارد.

Zante Currant

معرفی انواع خشکبار میوه

که همچنین به عنوان کشمش Corinthian نیز شناخته می شود. بیشتر در کشور یونان تولید میشود و سرشار از کلسیم ، آهن ، منیزیم ، فسفر ، سدیم و انواع مواد معدنی است. همچنین حاوی انواع ویتامین هایی مانند ویتامین B ، ویتامین C ، ویتامین E ، کولین و فولات است.

مطالب مرتبط:

منبع:

https://www.crazymasalafood.com/20-different-types-dry-fruits/

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی
 • خطرات معمول
 • ساخت مزرعه خود به یک محل کار ایمن تر
 • تهیه برنامه اضطراری
 • کار در ارتفاع

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

کشاورزی از خطرناک ترین مشاغل است. اما آنها تشکیل دهنده یک چهارم از مرگ و میرهای مربوط به کار هستند. کودکان زیر 15 سال و بزرگسالان بالای 65 سال بیشتر از سایرین در مزارع مجروح یا کشته می شوند. در مردان بیشتر از زنان آسیب دیده شده است. شما می توانید با ارزیابی خطرات و به حداقل رساندن آنها، خطر صدمات و بیماری در مزرعه خود را کاهش دهید. از طریق تحصیلات کشاورزی بهتر، می توان از بروز تصادفات جلوگیری کرد و اطمینان حاصل کرد که تجهیزات به خوبی نگهداری می شوند و دارای ویژگی های ایمنی کافی، انجام مراحل ایمنی و آموزش هر کارگر و اعضای خانواده در مورد خطرات احتمالی هستند.

خطرات معمول

خطرات هر مزرعه متفاوت است، اما خطرات مربوط به بیشتر مزارع شامل موارد زیر هستند:

حيوانات :

آسيب هاي ناشي از حيوانات مي تواند شامل گزش ، لگد زدن ، خرد كردن ، بريدن و انتقال برخي از بيماري هاي عفوني مانند ژيارديا ، سالمونلا ، كرم حلقه و لپتوسپيروز باشد.

مواد شیمیایی :

سموم دفع آفات و علف کش ها می توانند صدماتی مانند سوختگی، بیماری تنفسی یا مسمومیت ایجاد کنند.

فضاهای محدود :

مانند سیلوها ، مخازن آب ، خمره ­های شیر و گودال های کودی ممکن است حاوی جَوهای ناامن باشد که می تواند باعث مسمومیت یا خفگی شود.

خطرات برق:

شامل سوئیچ های معیوب ، سیم ها ، ماشین آلات یا خطوط برق هستند.

ارتفاعات :

سقوط از نردبان ، سقف ، سیلو و آسیاب های بادی عامل اصلی صدمات هستند.

ماشین آلات :

خطرات شامل تراکتورهای بدون ساختار محافظت از غلتک (ROPS) ، محورهای برقی قدرت (PTO) ، اره برقی، موتور سیکلت و ماشین آلات با قطعات متحرک بدون کنترل.

آلودگی صوتی :

سر و صدای دام ، ماشین آلات و اسلحه ها می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد.

وسایل نقلیه :

تصادف یا ریزش موتور، دوچرخه ، تراکتور و اسب می تواند منجر به صدمات عمده ای شود.

غرق شدن در آب:

به اندازه حداقل پنج سانتیمتر آب رخ می دهد. سدها ، دریاچه ها ، حوضچه ها ، رودخانه ها ، کانال ها ، مخازن ، و نهرها همه خطر دارند. کودکان خردسال به ویژه در معرض خطر هستند.

آب و هوا :

خطرات شامل آفتاب سوختگی ، گرمازدگی ، کم آبی و هیپوترمی است.

ساخت مزرعه خود به یک محل کار ایمن تر

پیشنهادات برای ساخت مزرعه خود به مکانی امن تر برای کار شامل موارد زیر هستند:

 • مرتباً در مزرعه قدم بزنید و خطرات احتمالی را ارزیابی کنید.
 • با مشاوران ایمنی در مزرعه مشورت کنید – آنها ممکن است مشاوره رایگان ارائه دهند.
 • برای کودکان خردسال نزدیک خانه و به دور از خطرات، یک منطقه بازی امن و در دسترس ایجاد کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هر کس که در این مزرعه کار می کند، به درستی در مورد خطرات مزرعه و کمک های اولیه  آموزش دیده است.
 • تمام تجهیزات را تعمیر و خوب نگه دارید.
 • وسایل خطرناک مانند ماشین آلات، سلاح گرم و مواد شیمیایی را در پشت درهای قفل شده ذخیره کرده و کلیدها را به مکان امن برسانید.
 • راه هایی برای بهبود ایمنی، مانند قرار دادن محافظت در برابر غلتک و کمربند ایمنی در تراکتورها یا جایگزینی مواد شیمیایی خطرناک با انواع سمی کمتر پیدا کنید.
 • با سایر کارگران و اعضای خانواده در مورد چگونگی بهبود ایمنی مشورت کنید.
 • یک برنامه ایمنی را با هم بنویسید که شامل راه هایی برای شناسایی خطرات و به حداقل رساندن خطرات احتمالی است.
 • همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب مانند نگهبانان ماشین و سپر ، کلاه ایمنی ، دستکش ، عینک یا دستگاه تنفسی استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همه افراد روشهای ایمنی را بخصوص کودکان درک کرده و از آنها استفاده می کنند.
 • اگر از موتورسیکلت های چهار چرخ استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که از آنها در راستای توصیه ها استفاده می کنید.

تهیه برنامه اضطراری

برنامه اضطراری امری حیاتی است. برخی از پیشنهادات عبارتند از:

 • اطمینان حاصل کنید که دسترسی آسان به یک کیت کمکهای اولیه مناسب و مجهز وجود دارد.
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل یک نفر در مزرعه در کمک های اولیه آموزش دیده است.
 • شماره های اضطراری و آدرس های صحیح را در کنار تلفن نگه دارید. اگر شما یا شخص دیگری نیاز به تماس با آنها دارید، آنها به آدرس صحیح نیاز دارند.
 • مسیرها را به نزدیکترین بیمارستان برنامه ریزی کنید – از بخش اورژانس اطمینان حاصل کنید.
 • مرتباً از طریق برنامه اضطراری خود با خانواده و سایر کارگران صحبت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهند.

کار در ارتفاع

فقط افرادی که صلاحیت کار در ارتفاع دارند باید این کار را انجام دهند. آبشار دومین عامل مرگ و میر در کشاورزی است، به طور متوسط 8 نفر هر ساله بر اثر سقوط از ارتفاع می میرند و حتی مجروح می شوند. سقوط می تواند از پشت بام ها ، نردبان ها ، وسایل نقلیه ، پشته های سطحی، روی سکوهای کاری یا کامیون های بالابرها و هر محیط دیگری در ارتفاع ایجاد شود. کار کردن در ارتفاع نیز خطری برای امنیت عمومی محسوب می شود. اگر شما در ارتفاع کار می کنید و چیزی سقوط کند، ممکن است به کسی که عبور می کند، ضربه بزند.همیشه هنگام بارگیری و انباشت، اطمینان حاصل کنید که منطقه کاملاً روشن است.

مطالب مرتبط:

منابع:

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/HealthyLiving/farm-safety-risks-and-hazards

https://www.highspeedtraining.co.uk/hub/health-safety-on-farms/

ادامه ی خواندن

برترین ها