gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

باغداری

مضرات حبوبات

ارائه‌شده

روشن

مضرات حبوبات

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • مضرات حبوبات
 • مضرات لوبیا
 • مضرات عدس
 • مضرات نخود
 • مضرات باقلا

مقدمه

به همان اندازه که حبوبات مواد غذایی خوبی برای بدن هستند، خطرات احتمالی نیز دارند. در اینجا به ترتیب به مضرات لوبیا، عدس، نخود و باقلا اشاره می کنیم. در ادامه مضرات حبوبات را بررسی می کنیم.

مضرات حبوبات (لوبیا)

مضرات حبوبات

 • ایجاد میگرن
 • اختلال در جذب ویتامین
 • باعث نفخ می شود
 • می تواند باعث گرفتگی شود
 • می تواند یبوست ایجاد کند

می ­تواند باعث میگرن شود

مضرات حبوبات

برخی از افراد نسبت به لوبیا یک واکنش آلرژیک دارند، البته این معمول نیست. هنگامی که این افراد لوبیا می خورند، می تواند باعث میگرن برای آن ها شود. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که به پزشک مراجعه کنید و احتمالاً بسته به توصیه پزشک، آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

می تواند در جذب ویتامین اختلال ایجاد کند

مضرات حبوبات

بعضی از لوبیا­ها مانند لوبیای سویا حاوی موادی است که می تواند با جذب بتاکاروتن، ویتامین های B12 و ویتامین D تداخل داشته باشد. گرچه گرمای پخت و پز باعث می شود بیشتر این مواد غیرفعال شوند و همین امر باعث جذب بیشتر ویتامین می شود. با این وجود، هنوز توصیه می شود با مصرف میوه های تازه، سبزیجات سبز و گوشت بدون چربی، از بین رفتن ویتامین را جبران کنید.

می تواند باعث نفخ شود

مضرات حبوبات

خوب این دقیقاً یک خطر برای سلامتی نیست اما لوبیا، به خصوص لوبیا خشک شده، عدس و نخود فرنگی می تواند باعث نفخ (گاز بیش از حد در معده) شود. شما می توانید با تغییر چندین بار آب در طی فرآیند خیساندن و پخت و پز، تولید گاز حبوبات را کاهش داده و همچنین اگر از کنسرو استفاده می کنید، همیشه لوبیای کنسرو شده را بشویید. افزودن گیاهانی مانند مرهم لیمو و رازیانه نیز می تواند به کاهش تولید گاز حبوبات کمک کند.

می تواند باعث گرفتگی شود

مضرات حبوبات

لوبیا حاوی فیبر است و این ماده به راحتی توسط بدن هضم نمی شود. اگر بیش از حد حبوبات مصرف کنید، فیبر موجود در لوبیا می تواند حرکت روده شما را به طور موقت کند کند (زیرا غیر قابل هضم است) و باعث گرفتگی می شود.

می تواند باعث یبوست شود

مضرات حبوبات

به طور معمول، فیبر موجود در لوبیا به منظور جلوگیری از یبوست با جابجایی مواد غذایی در روده شما است. با این وجود، نکته اصلی این است که اگر بعد از مصرف لوبیا مایعات به اندازه کافی ننوشید، در واقع می تواند یبوست ایجاد کند. دلیل امر این است که لوبیا از فیبر محلول و غیر محلول غنی است و فیبرهای محلول به مایعات نیاز دارند تا بتوانند در سیستم گوارشی شما حرکت کنند..

مضرات عدس

مضرات حبوبات

خوردن بیش از حد عدس می تواند عوارض جانبی کمی داشته باشد. مصرف فیبر زیاد آن باعث نفخ شکم می شود، اگرچه برای شما بد نیست، اما می تواند شما را اذیت کند. عدس غالباً با ادویه های متنوعی تهیه می شود که می تواند در بعضی از افراد سوء هاضمه ایجاد کند. مقادیر بسیار زیاد پروتئین و همچنین لیزین (یک اسید آمینه موجود در پروتئین ها) باعث آسیب کلیه می شود. پتاسیم بیش از حد می تواند منجر به بیماری بنام هیپرکالمی شود. هيپركالمي ممكن است عوارض جانبي نداشته باشد يا خود را به صورت استفراغ، خستگي، ضربان قلب نامنظم و مشكل در تنفس نشان دهد. با این حال، هیچ یک از این ها خطرات خوردن عدس به تنهایی نیست و می تواند ناشی از هر رژیم غذایی با مقدار غیرمعمول پروتئین باشد.

معمولاً افراد در معرض خطر این نوع شرایط، ترکیبی از پروتئین های غذایی و پودرهای پروتئینی مصنوعی یا طبیعی و مواد افزودنی مصرف می کنند. عدس علیرغم داشتن پتانسیل نفخ، برای شما بد نیست. هرگونه عارضه منفی از پروتئین بسیار بالا ناشی از خوردن عدس به تنهایی نیست و ممکن است به دلایل دیگری در شما عارضه ای اتفاق افتاده باشد. به یاد داشته باشید آن ها یک منبع تغذیه ای سالم برای قلب هستند. دقت کنید که تمام عوارض نامبرده شده در بالا به دنبال مصرف بیش از حد عدس می آیند.

مضرات نخود

مضرات حبوبات

در حالی که نخود مواد مغذی زیادی را به شما ارائه می دهد، خوردن آن ها عوارض جانبی دارد که باید از آن ها آگاه باشید. محتوای بالای فیبر آن باعث مشکلات معده می شود مانند: نفخ، گرفتگی و اسهال همه امکان پذیر است. توصیه ما؟ نخود را از دست ندهید. اگر نفخ نگرانی شماست، به سادگی اندازه های مصرف خود را کم کنید. اگر مشکل هضم از قبل یا معده حساس دارید، قبل از افزودن نخود به رژیم غذایی منظم با پزشک خود صحبت کنید زیرا عوارض جانبی با این شرایط شدیدتر است.

مضرات باقلا

مضرات حبوبات

فاویسم یک بیماری ژنتیکی است که از دوران باستان بوده شده است. این بیماری به دلیل کمبود آنزیم گلوکز-6-فسفات دهیدروژناز ایجاد می شود و در سراسر جهان 400 میلیون نفر، عمدتاً از نژاد مدیترانه، آفریقا و خاورمیانه را درگیر می کند. در تماس با محصولات باقلا سبز، افراد مستعد دارای یک واکنش شدید هستند که منجر به کم خونی همولیتیک می شود. بعضی از افراد آنقدر حساس هستند که حتی استنشاق گرده باقلا سبز می تواند واکنشی را ایجاد کند ،متاسفانه مکانیسم آن هنوز به خوبی درک نشده است.

مطالب مرتبط:

منابع:

https://www.vanguardngr.com/2017/05/5-surprising-risks-beans/

https://www.isitbadforyou.com/questions/are-lentils-bad-for-you

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باغداری

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • نکات مهم در خرید زمین کشاورزی
 • سوالاتی که قبل از خرید باید بپرسیم
 • زمین فروشی
 • حراج زمین
 • سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

خرید و فروش زمین های کشاورزی آسان تر از آنچه گفته می شود است. با افزایش بازده سال به سال ، زمین های کشاورزی حاصل خیز به زودی هزینه های خود را با بازده مثبت سرمایه گذاری ها پرداخت می کنند. در این نوشتار می توانید چندین ایده در مورد پیدا کردن مزارع برای فروش یا اجاره ، خرید زمین ، فروش زمین کشاورزی و سرمایه گذاری در زمین پیدا کنید. اگر کلیه اسناد مربوط به زمین را از قبل به خوبی بررسی کنید ، می توانید از مشکلات آینده که معمولاً در معاملات زمین به وجود می آید ، دوری کنید.در این مطلب به نکات مهم در خرید زمین کشاورزی می پردازیم.

سوالاتی که قبل از خرید باید بپرسیم

وقتی صحبت از خرید زمین می شود ، نمی توانید وقت زیادی را صرف تحقیق در مورد همه احتمالات کنید.

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

کمیته بانکداران کشاورزی و روستایی ABA توصیه های زیر را برای خرید زمین های زراعی ارائه داده است:

وضعیت مالی شغل شما چیست؟

در سرمایه گذاری های مورد نیاز ، هزینه های مورد انتظار و شرایط محصول را در نظر بگیرید تا مشخص کنید آیا خرید زمین بهترین استفاده برای وجه شما است. آیا فرصت های دیگری وجود دارد که می تواند بازگشت پول بهتری را فراهم کند؟ با توجه به پیش بینی درآمد خود ، آیا بیش از حد پرداخت می کنید؟ اگر حق بیمه پرداخت می کنید ، چه مدت طول می کشد تا شما را به بازپرداخت برساند؟ مشخص کنید که شغل شما باید برای خرید زمین و درآمد مورد نیاز برای توجیه خرید و هزینه خود مناسب باشد و در این اهداف بماند.

آیا در مورد آن طولانی و سخت فکر کرده اید؟

هرگز توسط یک کارگزار عجله نکنید و هرگز با کارگزاری که برای فروشنده کار می کند ، در مورد بهترین قیمت یا اهداف مالی خود اعتماد نکنید. قبل از ارائه پیشنهاد ، قرارداد خرید کارگزار استاندارد را با وکیل خود تنظیم کنید ، آنچه را که دوست ندارید حذف کنید و آنچه را می خواهید اضافه کنید.

آیا اجاره زمین به جای تملک آن ، سود بیشتری دارد؟

چقدر زمین در اختیار دارید؟ به نظر می رسد ساده است ، اما بسیاری از اوقات سردرگمی در مورد مقدار واقعی زمین خریداری شده وجود دارد. قبل از مناقصه دقیقاً بدانید که چه می خواهید. ببینید زمین مورد بررسی قرار گرفته است یا مطمئن شوید که با جزئیات پیشنهاد مطابقت دارد. اگر زمین مورد بررسی قرار نگرفته است ، با وکیل خود صحبت کنید.  توانایی خاکی که خریداری می کنید چقدر است و چگونه می تواند این پیش بینی درآمد شما را تحت تأثیر قرار دهد؟ خاک خوب مهم است. از نوع خاک مورد نظر خود و تاریخ چرخش سالانه محصولات خود مطلع شوید.

منبع آب چیست؟ آیا املاک آبیاری می شوند؟

آب کافی برای تعیین ارزش ملک ضروری است. هزینه آب را در برنامه مالی خود حساب کنید تا مطمئن شوید این هزینه تأثیر منفی بر بازده شما ندارد. اطمینان حاصل کنید که کلیه چاه های آب در مراجع ذیربط ثبت شده است.

زمین فروشی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

یافتن معامله نیاز به جستجوی زمین های کشاورزی در مکانهایی است که قبلاً به آنها نپرداخته اید ، به تحقیق در مورد محصولات جایگزین و جستجوی زمین در منطقه دیگری بپردازید. مقایسه هکتارهای قابل کشت نیز یک جنبه مهم برای بررسی است. برای یافتن برخی از بهترین معامله های زمین های کشاورزی و برخی از ارزان ترین مکان ها برای خرید مزرعه ، ترفندهای بیشتری کسب کنید. بسیاری از کشاورزان سؤال می کنند که وقتی قیمت محصولات منعکس کننده قیمت زمین نباشد ، چگونه می توان قیمت زمین های کشاورزی انقدر چشمگیر باشد. از سرمایه گذاری های چند نسلی تا کشاورزان با میانگین هزینه های دلار ، کشاورزان باید به خاطر داشته باشند که پول در حاشیه ها ساخته می شود. ببینید چطور کشاورزان قیمت بالای زمین را تحویل می دهند.

حراج زمین

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

گاهی اوقات برای تعادل هزینه ها ، فروش زمین های کشاورزی ممکن است ساده ترین راهکار باشد. اگرچه حراج های زمین راهی عالی برای به حداکثر رساندن میزان فروش زمین است، قرار دادن خود در معرض دید همیشه بهترین پیام برای ارسال نیست. دانستن گزینه های شما و آنچه سرمایه گذاران می خواهند می تواند فروش موفقی را با بهترین قیمت رقم زده یا آنرا خراب کند.

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی

یکی از بهترین بازده های سرمایه گذاری مربوط به زمین های زراعی تولیدی است. کشاورزان و سرمایه گذاران آمریکایی تنها کسانی نیستند که مزارع خریداری می کنند. به عنوان مثال ، در سال 2013 ، یك شركت چینی، مزرعه تولیدكنندگان گوشت خوك آمریكا را با ركورد 4.7 میلیارد دلار خریداری كرد و در عین حال بیش از 146،000 جریب نیز خریداری كرد. این توافق بحث برانگیز نگرانی های خرید خارجی زمین های کشاورزی را برانگیخت.

مطالب مرتبط:

برای درج آگهی رایگان می توانید به این بخش از وب سایت ما به آدرس khakapp.com مراجعه کنید.

منبع: https://www.farmprogress.com/business/15-questions-ask-purchasing-farmland

ادامه ی خواندن

حبوبات

نفاخ ترین حبوبات

ارائه‌شده

روشن

نفاخ ترین حبوبات

راهنمای مطالعه

 • نفاخ ترین حبوبات
 • پیشگیری از تولید گاز توسط لوبیا
 • نکاتی برای کاهش گاز
 • غذاهایی که می توانند به کاهش گاز کمک کنند
 • آیا گاز چیز نگران کننده­ای است؟

نفاخ­ ترین حبوبات

نفاخ ترین حبوبات

در ادامه به نکاتی درباره نفاخ ترین حبوبات می پردازیم.لوبیا، نخود فرنگی و عدس و…. برخی از محصولات غذایی که در ایجاد گاز نقش دارند هستند. پس از هضم شدن حبوبات در دستگاه گوارش گاز تولید میشود، اما می دانید چرا این اتفاق می افتد؟ به خاطر فیبر، لوبیاها سرشار از فیبر رژیم غذایی، که یک کربوهیدرات نامحلول است هستند. فیبر یک الیگوساکارید، که دستگاه گوارش شما آن را از بین نمی برد و از آن به عنوان انرژی استفاده نمی کند. در مورد لوبیاها، فیبر نامحلول سه الیگوساکارید را شامل میشود:

 1. استاکیوز
 2. رافینوز
 3. ورباسکوز

الیگوساکاریدها از دهان، معده و روده کوچک تا روده بزرگ شما بصورت دست نخورده می گذرند. انسان فاقد آنزیم مورد نیاز برای متابولیزه کردن این قندها است، روده بزرگ محل باکتری های مورد نیاز شماست زیرا آنها مولکول هایی را که بدن شما قادر به تجزیه آنها  نیست را تجزیه می‌کنندو ویتامین هایی را به درون خون آزاد می کنند. میکروبها همچنین دارای آنزیم‌هایی هستند تا پلیمرهای الیگوساکارید را به کربوهیدرات­های ساده تری تبدیل کنند. باکتری­ها گازهای هیدروژن، نیتروژن و دی اکسید کربن را به عنوان محصولات زاید از فرایند تخمیر آزاد می کنند. حدود یک سوم باکتریها می توانند گاز دیگری به نام متان تولید کنند. هرچه فیبر بیشتری بخورید، باکتری ها بیشتر گاز تولید می کنند، تا زمانی که احساس فشار ناخوشایند کنید.

پیشگیری از تولید گاز توسط لوبیا

مراحلی جهت کاهش گاز ناشی از خوردن حبوبات هست که می توانید استفاده کنید.

خیساندن لوبیا چند ساعت قبل از پختن آنهاست. هنگام شستشوی لوبیا مقداری فیبر شسته می شود. اگر کنسرو لوبیا می‌خورید، می توانید مایع آن را دور ریخته و لوبیا را قبل از استفاده بشویید. آنزیم آلفا گالاکتوزیداز می تواند قبل از رسیدن به باکتری های موجود در روده بزرگ ، الیگوساکاریدها را تجزیه کند .Beano یکی از محصولات بدون نسخه است که حاوی این آنزیم است که توسط قارچ Aspergillus niger تولید شده است. خوردن گیاه سبزیجات دریایی نیز باعث هضم لوبیا می شود.

نکاتی برای کاهش گاز

نفاخ ترین حبوبات

فرد می تواند با اتخاذ تدابیر خاصی گاز را کاهش دهد، که بسیاری از آن ها مربوط به رژیم غذایی هستند. شامل:

 • قبل از پختن، حبوبات را در آب خیس کنید
 • اجتناب از جویدن آدامس و آب نبات های سخت
 • کنترل نوشیدن نوشیدنی های گاز دار
 • برای کاهش بلعیدن هوا آهسته تر غذا بخورید
 • ثبت مواد غذایی مصرف شده به همراه هرگونه علائم گاز برای شناسایی غذاهای محرک
 • کاهش میزان فیبر در رژیم غذایی
 • افزایش مصرف غذاهایی که احتمال ایجاد گاز کمتری دارند

برخی از داروهای ضد گاز بدون نیاز به نسخه نیز می توانند به کاهش نفخ کمک کنند.فعال ماندن و انجام ورزش منظم می تواند به حرکت سریع گاز در روده کمک کند، که می تواند باد معده و نفخ را کاهش دهد.

غذاهایی که می توانند به کاهش گاز کمک کنند

نفاخ ترین حبوبات

در بیشتر موارد،  پرهیز از غذاهایی که باعث گاز می شوند مؤثرترین روش برای کاهش کلی گاز و نفخ است. با این حال، برخی از غذاهای دیگر ممکن است به کاهش مقدار گاز تولید شده توسط بدن کمک کنند. این مواد غذایی عبارتند از:

 • گوشت و پروتئین های بدون چربی
 • سرکه سیب
 • چای بابونه
 • تخم مرغ
 • ماهی
 • برخی از سبزیجات مانند کاهو و کدو سبز
 • میوه های خاصی از جمله گوجه فرنگی ، انگور و خربزه
 • برنج
 • چای نعنا

طبق بررسی های انجام شده مکمل های روغن نعناع می توانند به تسکین علائم سندرم روده تحریک پذیر (IBS) که شامل گاز و نفخ است، کمک کنند.

آیا گاز چیز نگران کننده­ای است؟

نفاخ ترین حبوبات

در بیشتر موارد، گاز دلیلی برای نگرانی نیست. بسیاری از دلایل خوش خیم ایجاد گاز شامل غذاهای خاص نیازی به ارزیابی و درمان ندارند.با این حال، در برخی موارد، گاز بیش از حد ممکن است نشانه ای از شرایط اساسی تر باشد. برخی از دلایل احتمالی گاز که شخص باید در مورد آن با پزشک خود صحبت کند عبارتند از:

 • بیماری ریفلاکس معده (GERD)
 • سندرم روده تحریکپذیر(IBS)
 • اشکال در جذب برخی مواد مغذی
 • عدم تحمل لاکتوز
 • عدم تحمل فروکتوز
 • مسمومیت غذایی
 • بیماری سلیاک
 • آنفلوآنزای معده
 • رشد بیش از حد باکتریها
 • روده مسدود شده

خلاصه

نفاخ ترین حبوبات

گاز یک عملکرد طبیعی بدن است اما در بعضی مواقع می تواند خجالت آور باشد. دانستن اینکه کدام یک از غذاها باعث ایجاد گاز می شود، به فرد کمک می کند تا غذاهای محرک ایجاد گاز و نفخ را شناسایی کرده و از آن‌ها اجتناب کند. غذاهایی که باعث گاز می شوند همگی دارای مشکل تجزیه هستند، شامل موادی هستند که هنگام هضم گاز تولید می کنند، افراد اغلب با ایجاد تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود می توانند نفخ و باد معده ناشی از مصرف حبوبات را کاهش دهند.

مطالب مرتبط:

منابع:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323466#tips-to-reduce-gas

https://www.thoughtco.com/why-beans-give-you-gas-607446

ادامه ی خواندن

آجیل

معرفی انواع خشکبار میوه

ارائه‌شده

روشن

معرفی انواع خشکبار میوه

راهنمای مطالعه

 • معرفی انواع خشکبار میوه
 • میوه های خشک
 • انواع میوه های خشک و ارزش بالای غذایی

معرفی انواع خشکبار میوه

میوه های خشک دارای مواد مغذی بسیار بالایی از جمله ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم ها هستند. آن­ها بسیار مورد تقاضا هستند. در ادامه به معرفی انواع خشکبار میوه می پردازیم.

میوه های خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

هر بسته بندی با توجه به وزن آن قیمت گذاری می شود. برخی از بسته ها شامل سینی ، سبد ، کاسه ای یا بسته بندی های هدیه ای و غیره هستند. میوه های خشک گاهی در فویل ها جهت ماندگاری بالا بسته بندی می شوند. از آنجا که بیشتر آب از میوه ها استخراج می شود ، مواد مغذی آنها در بسته های کوچک متراکم می شوند. میوه های خشک را باید در حد متوسط بخورید زیرا آنها در قندها نیز متراکم هستند و کالری نسبتا بالا دارند. مقدار مصرف را تا حدود 20 گرم روزانه در آجیل و میوه خشک محدود کنید.

انواع میوه های خشک و ارزش بالای غذایی

آجیل ها و میوه های خشک از نظر ارزش غذایی و دارویی بسیار غنی هستند که بیشتر افراد از آن بی خبر هستند. آنها به هضم غذا کمک می کنند و خون را در بدن بهبود می بخشند. ارزش غذایی و دارویی برخی از میوه های خشک که معمولاً استفاده می شود در زیر ذکر شده است.

 کشمش

معرفی انواع خشکبار میوه

کشمش چیزی جز انگور خشک شده نیست. این منبع غنی از آهن است که برای افرادی که از کم خونی رنج می برند مفید است. به افزایش وزن کمک می کند و به کودکان روزانه مقداری کشمش داده شود زیرا این امر به بهبود مشکلات گوارشی در آنها کمک می کند. همچنین این یک درمان خانگی برای کمک به مشکل یبوست است.

 خرما

معرفی انواع خشکبار میوه

خرما به دلیل داشتن فیبر و آهن ، بخشی از یک رژیم غذایی سالم محسوب می شود. خرما یکی از میوه های پرطرفدار است که با یک لیست چشمگیر از مواد مغذی ضروری ، ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای رشد طبیعی انسان همراه است. خرما سرشار از فروکتوز و دکستروز، قندهای ساده را به راحتی فراهم می کند و یک راه خوب برای شروع روز و شروع متابولیسم بدن است. روزانه 1-2 خرما متوسط مصرف کنید.

انواع توت ها

معرفی انواع خشکبار میوه

توت خشک  دارای مواد مغذی متراکم است. طعم آن ترش یا شیرین است و در مرباها ، دسرها و مواد نگهدارنده استفاده می شود. توت های خشک از نظر ویتامین C ، فیبر و آنتی اکسیدان Polyphone غنی هستند. انواع توت ها همچنین با کاهش کلسترول LDL و کاهش خطر حمله قلبی ، سلامت قلب را بهبود می بخشند.

انجیر خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

انجیر که به خانواده توت تعلق دارد. نرم و آبدار است و دانه های ترد دارد. معمولاً در کشورهای آسیایی و کشورهای خاورمیانه پرورش می یابد. عموماً در مناطق صخره ای ، خشک و وحشی رشد می کند. انجیر خشک نسبت به انجیر تازه دارای مواد مغذی بیشتری است.

زردآلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

زردآلو در اصل در چین کشت می شود. این ماده مغذی مانند ویتامین A ، ویتامین B6 ، B5 ، ویتامین C ، E و K دارد. همچنین سرشار از کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم ، آهن و روی است. زردآلو خشک نوعی خوشمزه از میوه خشک سنتی است که به طور عمده در ترکیه و ایران تولید می شود. زردآلو حاوی اسید کلروژنیک ، کاتچین ، پلی فنول و پرو-ویتامین است.

هلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

هلو سرشار از پروتئین ، چربی ، کلسترول ، سدیم ، کربوهیدرات ، قند ، فیبر ، کلسیم ، آهن ، فسفر ، پتاسیم و منیزیم است. میوه هلو وقتی خشک می شوند طعم و مزه خوبی پیدا می کنند.

آلو خشک

معرفی انواع خشکبار میوه

آلو میوه ای سرشار از مواد مغذی مانند 31٪ آب ، 64٪ کربوهیدرات ، ویتامین B و مواد معدنی است. وقتی میوه بالغ می شود ، یک رنگ بنفش تیره دارد. آلوی خشک خیس خورده به هضم غذا کمک می کند.

شاه توت

معرفی انواع خشکبار میوه

شاه توت خشک سرشار از ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و فیبر است. این یک میان وعده خوشمزه و جویدنی سرشار از ویتامین A ، C ، E و K ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم و روی است. مکزیک تولیدکننده بیشتر توت سیاه در جهان است.

آجیل آریکا

معرفی انواع خشکبار میوه

Areca Nut میوه ای از نخل اریکا است. این گیاه در مناطق گرمسیری ، اقیانوس آرام ، آسیا و نواحی جنوب شرقی رشد می کند. آجیل آریکا بر تمام قسمت های بدن انسان از جمله قلب ، ریه ها ، مغز ، اندام تولید مثل ، دستگاه گوارش و سیستم ایمنی تأثیر می گذارد.

Zante Currant

معرفی انواع خشکبار میوه

که همچنین به عنوان کشمش Corinthian نیز شناخته می شود. بیشتر در کشور یونان تولید میشود و سرشار از کلسیم ، آهن ، منیزیم ، فسفر ، سدیم و انواع مواد معدنی است. همچنین حاوی انواع ویتامین هایی مانند ویتامین B ، ویتامین C ، ویتامین E ، کولین و فولات است.

مطالب مرتبط:

منبع:

https://www.crazymasalafood.com/20-different-types-dry-fruits/

ادامه ی خواندن

برترین ها