gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

اصول باغداری

روش کاشت انگور داربستی

ارائه‌شده

روشن

روش کاشت انگور داربستی

راهنمای مطالعه

مقدمه

روش کاشت انگور داربستی

استفاده از داربست در هنگام رشد انگور از اهمیت بالایی برخوردار است. داربست نه تنها از وزن میوه حمایت می کند، بلکه سایبان انگور را نیز تضمین می کند که نور خورشید به تمام قسمت های گیاه نفوذ کند. به علاوه، روی ایجاد گردش هوای مناسب برای پایین آوردن درصد بروز بیماری هایی که ممکن است به میوه در حال توسعه آسیب برساند نیز تأثیر دارد. با خاک اپ همراه باشید با معرفی کاشت انگور داربستی. 

روش ­های کاشت انگور

شاید ساده ترین طرح های داربستی انگور چیزی باشد که به عنوان «سیستم کوردن بالا» شناخته می شود (یا سیستم کابل سیم با سیم بالا). در این روش، داربست ­ها را می توان تنها با یک سیم کشیده شده بین بست­ ها، ساخت و قرارگیری سیم­ های کوردن (بازوها) به صورت افقی در امتداد سیم، آموزش داده شده است. با استفاده از این طرح، باید 6 تا 8 فوت بین تاک ها و 7 تا 8 فوت بین ردیف ها فضا بگذارید. این نوع داربست برای انواع انگورهای آمریکایی و بیشتر هیبریدهای آمریکایی-فرانسوی مناسب است. زیرا عادت رشد رو به ­پایین دارند.

روش کاشت انگور داربستی

سیستم چاقوی Umbrella

روش کاشت انگور داربستی

سیستم دیگری که برای انگور و هیبریدهای آمریکایی مناسب است، سیستم چاقوی Umbrella است. با استفاده از این سیستم، دو سیم (بالا و پایین) بین بست ­ها کشیده شده اند. تنه یا تنه ها به بالاترین سیم منتقل می شود و عصا روی سیم خم می شوند، در حالی که بقیه برداشته می شوند. نوک های عصای خم شده به سیم پایین وصل می شوند تا چیدمانی را ایجاد کنند که شبیه یک چتر باشد.

سیستم شلیک عمودی

روش کاشت انگور داربستی

اگر انگور انتخاب شده فرانسوی باشد، احتمالاً گیاه از رشد رو به بالا برخوردار است و طراحی داربست نیاز به بازتاب این موضوع دارد. یكی از متداول ترین داربست­ ها مخصوص تاكستان های با رشد رو به بالا، سیستم حالت شلیک عمودی (VSP) است. سیستم VSP برای انواع کوچک تر مناسب است و عموماً بین 4 تا 6 سیم وجود دارد که بین بست ها کشیده شده است. طناب کشی آموزش داده شده است تا در امتداد پایین ترین سیم که معمولاً در حدود 3 فوتی از زمین قرار دارد رشد کند. شاخه ها سپس با استفاده از سیم های بالا برای رشد به سمت بالا آموزش داده می شوند.

ساخت یک داربست انگور در 4 مرحله

 1. بست­ های داربست

بست های شما باید سنگین و قوی باشند تا از وزن میله های متقاطع و محصول سنگین شما حمایت کنند. اگر قصد دارید آنها را در زمین دفن کنید، باید برای محافظت در برابر پوسیدگی آن ها را تیمار کنید. اگر آن ها در بتن نصب شوند، باعث پایداری بیشتر آن ها می شود. بست های خود را در حدود شش پا (هر پا حدودا 30 سانت است) از هم قرار دهید و آنها را دو پا در اعماق زمین دفن کنید. اگر خاک شما در قسمت نرم تر یا ماسه ای قرار دارد، آن ها را عمیق تر دفن کنید یا آنها را در بتن قرار دهید. اگر می خواهید یک تاکستان بسازید، این فرآیند را چند بار تکرار کنید.

2.  برنامه ریزی نصب سیم

دو ردیف سیم نصب کنید که در نهایت از تاک ها و انگورهایی که روی آن ها رشد می کنند، پشتیبانی شود (ردیف بالا در حدود پنج فوت بالاتر از سطح زمین، پایین آن 14 اینچ زیر سیم بالا). همچنین می توانید قطعات نازک چوب را برای این مرحله جایگزین کنید. انگورها با رشد و نمو اطرافشان پیچیده می شوند.

 3. پیوست سیم

سریع ترین و مطمئن ترین راه اتصال سیم به بست های کاشته شده، ایجاد دو سوراخ در هر بست است. اگر وسایل نقلیه شما از شرق به غرب حرکت می کنند، سوراخ ها را از شرق به غرب سوراخ کنید. سپس سیم خود را از طریق سوراخ ها متصل کنید و دو انتهای هر سیم را شل کنید تا بتوانید لنگرهای سیم را ایجاد کنید. اگر به جای آن از چوب استفاده می کنید، کافی است قطعات را روی بست ­ها بچسبانید یا پیچ کنید.

 4. لنگرهای سیم

برای اینکه سیم ­های داربست خود را از خم شدن محافظت کنید، برای هر سیم یک جفت لنگر ایجاد کنید. سوراخ هایی در زیر زمین فراتر از هر بست انتهایی، حداقل 18 اینچ عمق و 12 اینچ قطر داشته باشید. سوراخ ها را با بتن پر کنید. دو قطعه 24 اینچی از سیم استیل را برش داده و هر کدام را به شکل یک حلقه U خم کنید.انتهای حلقه را در بتن دفن کنید، و انتهای خمیده بیرون زده از سطح آن باقی بماند.

هنگامی که بتن آماده شده است، یک انتهای سیم داربست را به حلقه امن وصل کنید. سپس با انتهای دیگر سیم نیز همین کار را انجام دهید. همانطور که آن را به حلقه وصل می کنید، محکم بکشید. حالا شما آماده کاشت ریشه انگور خود هستید. شما می توانید از تماشای پیشرفت میوه تاک خود لذت ببرید، با اطمینان از این که بست های داربستی شما به طور محکم در زمین کاشته شده اند و سیم هنوز محکم است.

خاک اپ می تواند رضایت شما را جلب کند فقط یکبار امتحان کنید تا کاربر ثابت ما شوید. شما می توانید برای درج رایگان آگهی محصولات کشاورزی، دامی و باغی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اصول باغداری

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی
 • خطرات معمول
 • ساخت مزرعه خود به یک محل کار ایمن تر
 • تهیه برنامه اضطراری
 • کار در ارتفاع

مسائل ایمنی برای شروع کار کشاورزی

کشاورزی از خطرناک ترین مشاغل است. اما آنها تشکیل دهنده یک چهارم از مرگ و میرهای مربوط به کار هستند. کودکان زیر 15 سال و بزرگسالان بالای 65 سال بیشتر از سایرین در مزارع مجروح یا کشته می شوند. در مردان بیشتر از زنان آسیب دیده شده است. شما می توانید با ارزیابی خطرات و به حداقل رساندن آنها، خطر صدمات و بیماری در مزرعه خود را کاهش دهید. از طریق تحصیلات کشاورزی بهتر، می توان از بروز تصادفات جلوگیری کرد و اطمینان حاصل کرد که تجهیزات به خوبی نگهداری می شوند و دارای ویژگی های ایمنی کافی، انجام مراحل ایمنی و آموزش هر کارگر و اعضای خانواده در مورد خطرات احتمالی هستند.

خطرات معمول

خطرات هر مزرعه متفاوت است، اما خطرات مربوط به بیشتر مزارع شامل موارد زیر هستند:

حيوانات :

آسيب هاي ناشي از حيوانات مي تواند شامل گزش ، لگد زدن ، خرد كردن ، بريدن و انتقال برخي از بيماري هاي عفوني مانند ژيارديا ، سالمونلا ، كرم حلقه و لپتوسپيروز باشد.

مواد شیمیایی :

سموم دفع آفات و علف کش ها می توانند صدماتی مانند سوختگی، بیماری تنفسی یا مسمومیت ایجاد کنند.

فضاهای محدود :

مانند سیلوها ، مخازن آب ، خمره ­های شیر و گودال های کودی ممکن است حاوی جَوهای ناامن باشد که می تواند باعث مسمومیت یا خفگی شود.

خطرات برق:

شامل سوئیچ های معیوب ، سیم ها ، ماشین آلات یا خطوط برق هستند.

ارتفاعات :

سقوط از نردبان ، سقف ، سیلو و آسیاب های بادی عامل اصلی صدمات هستند.

ماشین آلات :

خطرات شامل تراکتورهای بدون ساختار محافظت از غلتک (ROPS) ، محورهای برقی قدرت (PTO) ، اره برقی، موتور سیکلت و ماشین آلات با قطعات متحرک بدون کنترل.

آلودگی صوتی :

سر و صدای دام ، ماشین آلات و اسلحه ها می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد.

وسایل نقلیه :

تصادف یا ریزش موتور، دوچرخه ، تراکتور و اسب می تواند منجر به صدمات عمده ای شود.

غرق شدن در آب:

به اندازه حداقل پنج سانتیمتر آب رخ می دهد. سدها ، دریاچه ها ، حوضچه ها ، رودخانه ها ، کانال ها ، مخازن ، و نهرها همه خطر دارند. کودکان خردسال به ویژه در معرض خطر هستند.

آب و هوا :

خطرات شامل آفتاب سوختگی ، گرمازدگی ، کم آبی و هیپوترمی است.

ساخت مزرعه خود به یک محل کار ایمن تر

پیشنهادات برای ساخت مزرعه خود به مکانی امن تر برای کار شامل موارد زیر هستند:

 • مرتباً در مزرعه قدم بزنید و خطرات احتمالی را ارزیابی کنید.
 • با مشاوران ایمنی در مزرعه مشورت کنید – آنها ممکن است مشاوره رایگان ارائه دهند.
 • برای کودکان خردسال نزدیک خانه و به دور از خطرات، یک منطقه بازی امن و در دسترس ایجاد کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که هر کس که در این مزرعه کار می کند، به درستی در مورد خطرات مزرعه و کمک های اولیه  آموزش دیده است.
 • تمام تجهیزات را تعمیر و خوب نگه دارید.
 • وسایل خطرناک مانند ماشین آلات، سلاح گرم و مواد شیمیایی را در پشت درهای قفل شده ذخیره کرده و کلیدها را به مکان امن برسانید.
 • راه هایی برای بهبود ایمنی، مانند قرار دادن محافظت در برابر غلتک و کمربند ایمنی در تراکتورها یا جایگزینی مواد شیمیایی خطرناک با انواع سمی کمتر پیدا کنید.
 • با سایر کارگران و اعضای خانواده در مورد چگونگی بهبود ایمنی مشورت کنید.
 • یک برنامه ایمنی را با هم بنویسید که شامل راه هایی برای شناسایی خطرات و به حداقل رساندن خطرات احتمالی است.
 • همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب مانند نگهبانان ماشین و سپر ، کلاه ایمنی ، دستکش ، عینک یا دستگاه تنفسی استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که همه افراد روشهای ایمنی را بخصوص کودکان درک کرده و از آنها استفاده می کنند.
 • اگر از موتورسیکلت های چهار چرخ استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که از آنها در راستای توصیه ها استفاده می کنید.

تهیه برنامه اضطراری

برنامه اضطراری امری حیاتی است. برخی از پیشنهادات عبارتند از:

 • اطمینان حاصل کنید که دسترسی آسان به یک کیت کمکهای اولیه مناسب و مجهز وجود دارد.
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل یک نفر در مزرعه در کمک های اولیه آموزش دیده است.
 • شماره های اضطراری و آدرس های صحیح را در کنار تلفن نگه دارید. اگر شما یا شخص دیگری نیاز به تماس با آنها دارید، آنها به آدرس صحیح نیاز دارند.
 • مسیرها را به نزدیکترین بیمارستان برنامه ریزی کنید – از بخش اورژانس اطمینان حاصل کنید.
 • مرتباً از طریق برنامه اضطراری خود با خانواده و سایر کارگران صحبت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهند.

کار در ارتفاع

فقط افرادی که صلاحیت کار در ارتفاع دارند باید این کار را انجام دهند. آبشار دومین عامل مرگ و میر در کشاورزی است، به طور متوسط 8 نفر هر ساله بر اثر سقوط از ارتفاع می میرند و حتی مجروح می شوند. سقوط می تواند از پشت بام ها ، نردبان ها ، وسایل نقلیه ، پشته های سطحی، روی سکوهای کاری یا کامیون های بالابرها و هر محیط دیگری در ارتفاع ایجاد شود. کار کردن در ارتفاع نیز خطری برای امنیت عمومی محسوب می شود. اگر شما در ارتفاع کار می کنید و چیزی سقوط کند، ممکن است به کسی که عبور می کند، ضربه بزند.همیشه هنگام بارگیری و انباشت، اطمینان حاصل کنید که منطقه کاملاً روشن است.

مطالب مرتبط:

منابع:

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/HealthyLiving/farm-safety-risks-and-hazards

https://www.highspeedtraining.co.uk/hub/health-safety-on-farms/

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

قلمه زنی حسن یوسف

ارائه‌شده

روشن

قلمه زنی حسن یوسف

راهنمای مطالعه

 • قلمه زنی در حسن یوسف
 • مشخصات گیاه
 • مکان
 • درجه حرارت
 • زمان کاشت
 • کاشت در گلدان
 • قلمه زنی

قلمه زنی در حسن یوسف

قلمه زنی حسن یوسف

گیاه حسن یوسف دارای برگ هایی بی نظیر و دیدنی در رنگ­ها و ترکیب­های رنگی هستند که هیچ گونه گیاه دیگری مانند آن نیست. الگوهای رنگی منحصر به فرد برگ­هایش بسیاری از باغداران را به وجد می آورد. این گیاهان بسیار آسان برای کشت هستند و نه تنها به عنوان گیاهان اتاق بلکه در گلدان ها یا جعبه های بالکن ، سبدهای آویز یا در تخت گل قابل کشت هستند. این راهنمای مراقبت به شما نشان می دهد که چگونه همه کارها را به درستی انجام دهید.در این مطلب ما به قلمه زنی در حسن یوسف می پردازیم.

مشخصات گیاه

قلمه زنی حسن یوسف

خانواده گیاهی: خانواده نعناع (Lamiaceae)

زیر خانواده: Nepetoideae

جنس: Coleus Solenostemon

مبدا: جنوب شرقی آسیا و مالزی

ارتفاع: 30 تا 60 سانتی متر

دوره گل دهی : از ژوئن تا اکتبر

حسن یوسف، یکی از زیباترین گیاهان برگی است که در گونه های بیشماری وجود دارد ، اما فقط Solenostemon  به عنوان گیاه خانگی کشت می شود. اگرچه حسن یوسف گل نیز می دهد ، اما زیبایی واقعی آنها در برگ های نرم و مخملی است که بسته به نوع آن متفاوت از نظر شکل و رنگ هستند. رنگ آن از رنگ های سبز ، قرمز ، قهوه ای ، بنفش و زرد تا صورتی و همچنین ترکیبی از این رنگ ها متفاوت است.

مکان

قلمه زنی حسن یوسف

حسن یوسف  نیازمند نور است و باید در مکانی روشن نگه داری شود، زیرا فقط در این صورت شکوه و رنگ کامل شاخ و برگ آن آشکار می شود. اما نور مستقیم خورشید مناسب نیست و در ساعات ظهر فقط در سایه توصیه می شود. اگر حسن یوسف در یک نقطه کاملاً تاریک قرار داشته باشد ، خیلی سریع رنگ قوی و مشخصه خود را از دست می دهد و برگها سبز می شوند. گیاه بدون آفتاب کافی شروع به سفید شدن می کند.

درجه حرارت

قلمه زنی حسن یوسف

حسن یوسف به سرما حساس است و به همین دلیل در طول سال به دمای بیش از 18 درجه نیاز دارند. به همین دلیل ، به عنوان گیاهان خانگی مناسب هستند . گیاه می تواند گرما را به آسانی تحمل کند ، اما اگر دما 14 درجه یا پایین تر باشد ، پژمرده می شود. اگر درجه حرارت زیر 7 درجه پایین بیاید می میرد. برای اینکه گیاه و شاخ و برگ اش  به زیبایی رشد کنند ، باید ریشه ها را با آب و مواد مغذی تأمین کرد تا قدرتمند  شوند. فرقی نمی کند این گیاه به عنوان یک گیاه داخلی یا خارج از منزل کشت شود ، به یک بستر با خواص زیر نیاز دارد. هوموس و غنی از مواد مغذی، ظرفیت مناسب برای ذخیره آب، نفوذپذیر به آب و هوا، مقدار pH: خنثی یا کمی اسیدی.

زمان کاشت

قلمه زنی حسن یوسف

حسن یوسف، گیاه زمستانی نیست و نمی تواند در برابر دمای پایین بدون آسیب مقاومت کند. بنابراین ، باید فقط پس از اواسط ماه مه در فضای باز یا بالکن کاشته شود. در داخل خانه ، کاشت در تمام سال امکان پذیر است. بهترین زمان در بهار است. به طور معمول ، حسن یوسف به عنوان گیاه در اتاق نگهداری می شود. اما به طور کلی در تابستان هیچ مشکلی در کشت گیاه در باغ وجود ندارد.

 • فاصله کاشت: نیم قد (20-30 سانتی متر)
 • سوراخ کاشت: دو برابر ریشه، چند سانت ماسه یا شن را به عنوان زهکشی روی زمین پر کنید
 • سوراخ را با خاک هوموس و مقداری کمپوست پر کنید، کمی خاک را فشار دهید و مقداری آب به خاک اضافه کنید.

کاشت در گلدان

قلمه زنی حسن یوسف

حسن یوسف معمولاً در تمام سال در خانه پرورش می یابد. جهت کاشت آن در خانه می توان آن را به راحتی در گلدان پلاستیکی یا خاک رس کاشت. مهم است که گلدان دارای سوراخ در پایین باشد تا آب اضافی تخلیه شود. به عنوان یک بستر ، هر خاک طبیعی گیاه کمپوست دار قابل استفاده است. برای اطمینان از نفوذپذیری مناسب در برابر آب و هوا ، توصیه می شود مقداری ماسه استفاده کنید.

قلمه زنی

یک شاخه سالم و قدرتمند را انتخاب کنید که هیچ گلی نداشته باشد. شاخه نباید خیلی تازه باشد، شاخه باید حداقل دو تا سه جفت برگ داشته باشد که رنگ مشخصه خاصی دارند. گیاهان جوان و تازه می توانند بهتر از گیاهان مسن پیروز شوند. به همین دلیل است که اگر فصل پاییز را با قلمه ها شروع کنید ، در امان هستید.

قلمه زنی حسن یوسف

زمان: اوایل پاییز

طول قلمه ها: حدود 10 سانتی متر، یک شاخه سالم و قدرتمند را انتخاب کنید، شاخه نباید گل داشته باشد، جفت برگ پایین را بردارید

بستر: خاک زیر کشت ، کمپوست ، قلمه ها را دو تا سه سانتی متر درون بستر مرطوب قرار دهید

مکان: روشن ، بدون قرار گرفتن مستقیم در معرض آفتاب ظهر

دما: 20 تا 24 درجه. هنگامی که ریشه ها حدود پنج سانتی متر طول دارند

قلمه های ریشه ای با دقت در خاک استاندارد کاشته می شوند که با مقداری ماسه مخلوط شده است. در مورد قلمه هایی که در بستر کشت می شوند ، با تشکیل جوانه ها و برگ های جدید روی شاخه ، ریشه تشکیل می شود. از این پس ، حسن یوسف را می توان مانند گیاه بزرگ پرورش داد.

مطالب مرتبط:

منبع:

https://www.plantopedia.com/coleus/

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

روش های صحیح پرورش اسفناج

ارائه‌شده

روشن

روش های صحیح پرورش اسفناج

راهنمای مطالعه

 • روش های صحیح پرورش اسفناج
 • دمای مناسب پرورش اسفناج
 • بذر اسفناج
 • چگونه می توانیم گیاهان اسفناج را پرورش دهم؟

روش های صحیح پرورش اسفناج

در این مطلب به روش های صحیح پرورش اسفناج می پردازیم. اسفناج یکی از معدود سبزیجات مثل برگ چغندر است که خاک خنثی و قلیایی یعنی ph ۷ یا بالاتر را ترجیح می دهد . اگر خاک باغ مورد نظر شنی و اسیدی است ، قبل از کاشت اسفناج ، حتماً بر اساس آزمایش خاک، فکری برای آهک آن کنید. اسفناج یک مصرف کننده زیاد مواد مغذی است. با اضافه کردن 2-4 پوند از کود کامل به ازای هر 100 فوت مربع در زمان کاشت ، کار را شروع کرده و حتما کود را در فاصله 4-6 اینچی از پایه گیاهان بپاشید تا بلافاصله پس از کود دهی ریشه ها سوزانده نشوند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

هیچ چیز بدی برای قرار دادن کمپوست زیاد در خاک باغ وجود ندارد. قبل از کاشت، حداقل 2-4 اینچ کمپوست را در ردیف مخلوط کنید. محتوای کمپوست تجاری گاهی اوقات کمی بیشتر از تراشه های چوبی پوسیده شده است. بررسی کنید مواد اولیه استفاده شده برای تهیه کمپوست اگر پیش از خرید قابل تشخیص نیست خودتان آن را درست کنید.

دمای مناسب پرورش اسفناج

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در هوای خنک و روزهای کوتاه رشد می کند ، بنابراین بهتر است آن را در پاییز پرورش دهید. باغبانان شمالی می توانند یک محصول زودرس بهاری را بکارند و به دنبال آن در تابستان به بلوغ می رسد و تا قبل از اولین یخ زدن سخت بالغ می شود. در باغ های جنوبی ، اسفناج به راحتی یخ زدگی را تحمل می کند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

در صورت یخ زدگی ناگهانی یا سخت (زیر 28 درجه) ، با استفاده از روکش­های قدیمی یا روکش­های پلی پروپیلن می توان گرمای روز را ذخیره کرد و برداشت را طولانی تر کنند. از آنجا که هم هوای گرم و هم روزهای طولانی باعث می شود اسفناج قبل از موعد زرد شود، موفقیت در این محصول این است که شروع به کاشت بذر در اسرع وقت در بهار کنید. برای ساختن مزارع کوچک در اواخر بهار و تابستان؛ و تمرکز بر پاییز به عنوان فصل محصول اصلی.

بذر اسفناج

بذور اسفناج را در ردیف های 14-18 اینچ از هم جدا کنید و دانه ها را با 1/2 اینچ خاک بپوشانید. خاک را مرطوب نگه دارید و بعد از جوانه زدن بذرها آنها را تنک کنید تا 3-5 اینچ از هم جدا شوند. بیشتر باغداران دوست دارند این کار را در چند مرحله انجام دهند تا قویترین گیاهان برای صرفه جویی در آن مشخص شوند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

تنک کردن بسیار مهم است و شما باید در تجزیه و تحلیل نهایی بی رحمانه باشید. بیشتر باغبانان از بذر شروع می کنند اما پیوند زدن نیز انجام می شود. جوانه زدن بذرها در گرمای اواخر تابستان / پاییز می تواند یک چالش واقعی باشد. بهترین دمای خاک برای جوانه زنی سریع (6-7 روز) بین 68 تا 86 درجه فارنهایت است. نگه داشتن خاک به طور مرتب مرطوب و پوشاندن ردیف با پوشش به خنک شدن خاک و جوانه زدن دانه ها کمک می کند. حتماً به محض مشاهده نهال ، پوشش را بردارید.

چگونه می توانیم گیاهان اسفناج را پرورش دهم؟

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در خاک مرطوب و غنی از نیتروژن بهترین شرایط را دارد. برای بهترین رشد ، حداقل 1 پا در عمق خاک قبل از کاشت خاک را شل کنید. بذور اسفناج را شش هفته قبل از آخرین یخبندان یا به محض آن که بتوانید خاک کار کنید ، بکارید. پاییز قبل خاک را آماده کنید. در مناطقی که دارای یک بهار طولانی و خنک هستید ، هر 10 روز تا اواسط ماه مه هر سال 10 مرتبه کاشت های پی در پی انجام دهید. در آب و هوای گرم ، اسفناج را در سایه محصولات بلند مانند ذرت یا لوبیا قرار دهید.

روش های صحیح پرورش اسفناج

گیاهان جوان از گرمترین خورشید نجات می یابند و در فصل پاییز یا زمستان برای برداشت آماده می شوند. با استفاده از قاب های سرد یا روکش های ردیف سنگین وزن ، می توانید اسفناج را در تمام زمستان در بسیاری از مناطق کشور پرورش دهید. در مناطق سردتر ، کاشت را در پاییز امتحان کنید و از گیاهان جوان در طول زمستان برای برداشت بهار محافظت کنید. تخم اسفناج به خوبی ذخیره نمی شود ، بنابراین هر ساله دانه های تازه بخرید. اگر هوا خیلی سرد نباشد ، بذرها طی پنج تا نه روز جوانه می زنند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در شرایط پاییزی خنک به زیبایی رشد می کند ، اما ترغیب کردن بذر برای جوانه زنی در شرایط گرم اواخر تابستان دشوار است. بذر را به میزان زیاد بپاشید ، زیرا میزان جوانه زنی در هوای گرم به حدود 50٪ می رسد و بسترهای بذر را مرتباً – حتی دو بار در روز – آب دهید زیرا آب دادن به خنک شدن خاک کمک می کند.

مطالب مرتبط:

منبع:

https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/a20705736/growing-spinach/

https://www.burpee.com/gardenadvicecenter/vegetables/spinach/all-about-spinach/article10244.html

ادامه ی خواندن

برترین ها