gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

اسفناج

روش های صحیح پرورش اسفناج

ارائه‌شده

روشن

روش های صحیح پرورش اسفناج

راهنمای مطالعه

  • روش های صحیح پرورش اسفناج
  • دمای مناسب پرورش اسفناج
  • بذر اسفناج
  • چگونه می توانیم گیاهان اسفناج را پرورش دهم؟

روش های صحیح پرورش اسفناج

در این مطلب به روش های صحیح پرورش اسفناج می پردازیم. اسفناج یکی از معدود سبزیجات مثل برگ چغندر است که خاک خنثی و قلیایی یعنی ph ۷ یا بالاتر را ترجیح می دهد . اگر خاک باغ مورد نظر شنی و اسیدی است ، قبل از کاشت اسفناج ، حتماً بر اساس آزمایش خاک، فکری برای آهک آن کنید. اسفناج یک مصرف کننده زیاد مواد مغذی است. با اضافه کردن 2-4 پوند از کود کامل به ازای هر 100 فوت مربع در زمان کاشت ، کار را شروع کرده و حتما کود را در فاصله 4-6 اینچی از پایه گیاهان بپاشید تا بلافاصله پس از کود دهی ریشه ها سوزانده نشوند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

هیچ چیز بدی برای قرار دادن کمپوست زیاد در خاک باغ وجود ندارد. قبل از کاشت، حداقل 2-4 اینچ کمپوست را در ردیف مخلوط کنید. محتوای کمپوست تجاری گاهی اوقات کمی بیشتر از تراشه های چوبی پوسیده شده است. بررسی کنید مواد اولیه استفاده شده برای تهیه کمپوست اگر پیش از خرید قابل تشخیص نیست خودتان آن را درست کنید.

دمای مناسب پرورش اسفناج

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در هوای خنک و روزهای کوتاه رشد می کند ، بنابراین بهتر است آن را در پاییز پرورش دهید. باغبانان شمالی می توانند یک محصول زودرس بهاری را بکارند و به دنبال آن در تابستان به بلوغ می رسد و تا قبل از اولین یخ زدن سخت بالغ می شود. در باغ های جنوبی ، اسفناج به راحتی یخ زدگی را تحمل می کند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

در صورت یخ زدگی ناگهانی یا سخت (زیر 28 درجه) ، با استفاده از روکش­های قدیمی یا روکش­های پلی پروپیلن می توان گرمای روز را ذخیره کرد و برداشت را طولانی تر کنند. از آنجا که هم هوای گرم و هم روزهای طولانی باعث می شود اسفناج قبل از موعد زرد شود، موفقیت در این محصول این است که شروع به کاشت بذر در اسرع وقت در بهار کنید. برای ساختن مزارع کوچک در اواخر بهار و تابستان؛ و تمرکز بر پاییز به عنوان فصل محصول اصلی.

بذر اسفناج

بذور اسفناج را در ردیف های 14-18 اینچ از هم جدا کنید و دانه ها را با 1/2 اینچ خاک بپوشانید. خاک را مرطوب نگه دارید و بعد از جوانه زدن بذرها آنها را تنک کنید تا 3-5 اینچ از هم جدا شوند. بیشتر باغداران دوست دارند این کار را در چند مرحله انجام دهند تا قویترین گیاهان برای صرفه جویی در آن مشخص شوند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

تنک کردن بسیار مهم است و شما باید در تجزیه و تحلیل نهایی بی رحمانه باشید. بیشتر باغبانان از بذر شروع می کنند اما پیوند زدن نیز انجام می شود. جوانه زدن بذرها در گرمای اواخر تابستان / پاییز می تواند یک چالش واقعی باشد. بهترین دمای خاک برای جوانه زنی سریع (6-7 روز) بین 68 تا 86 درجه فارنهایت است. نگه داشتن خاک به طور مرتب مرطوب و پوشاندن ردیف با پوشش به خنک شدن خاک و جوانه زدن دانه ها کمک می کند. حتماً به محض مشاهده نهال ، پوشش را بردارید.

چگونه می توانیم گیاهان اسفناج را پرورش دهم؟

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در خاک مرطوب و غنی از نیتروژن بهترین شرایط را دارد. برای بهترین رشد ، حداقل 1 پا در عمق خاک قبل از کاشت خاک را شل کنید. بذور اسفناج را شش هفته قبل از آخرین یخبندان یا به محض آن که بتوانید خاک کار کنید ، بکارید. پاییز قبل خاک را آماده کنید. در مناطقی که دارای یک بهار طولانی و خنک هستید ، هر 10 روز تا اواسط ماه مه هر سال 10 مرتبه کاشت های پی در پی انجام دهید. در آب و هوای گرم ، اسفناج را در سایه محصولات بلند مانند ذرت یا لوبیا قرار دهید.

روش های صحیح پرورش اسفناج

گیاهان جوان از گرمترین خورشید نجات می یابند و در فصل پاییز یا زمستان برای برداشت آماده می شوند. با استفاده از قاب های سرد یا روکش های ردیف سنگین وزن ، می توانید اسفناج را در تمام زمستان در بسیاری از مناطق کشور پرورش دهید. در مناطق سردتر ، کاشت را در پاییز امتحان کنید و از گیاهان جوان در طول زمستان برای برداشت بهار محافظت کنید. تخم اسفناج به خوبی ذخیره نمی شود ، بنابراین هر ساله دانه های تازه بخرید. اگر هوا خیلی سرد نباشد ، بذرها طی پنج تا نه روز جوانه می زنند.

روش های صحیح پرورش اسفناج

اسفناج در شرایط پاییزی خنک به زیبایی رشد می کند ، اما ترغیب کردن بذر برای جوانه زنی در شرایط گرم اواخر تابستان دشوار است. بذر را به میزان زیاد بپاشید ، زیرا میزان جوانه زنی در هوای گرم به حدود 50٪ می رسد و بسترهای بذر را مرتباً – حتی دو بار در روز – آب دهید زیرا آب دادن به خنک شدن خاک کمک می کند.

مطالب مرتبط:

منبع:

https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/a20705736/growing-spinach/

https://www.burpee.com/gardenadvicecenter/vegetables/spinach/all-about-spinach/article10244.html

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها