gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

ماشین آلات کشاورزی

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

راهنمای مطالعه

مقدمه

این روز ها در زمینه کشاورزی هر کشاورزی نیاز دارد به یک سری امکانات ابتدایی. اما در این بحث می خواهیم در مورد ماشین آلاتی که می توان جایگزین نیروی انسانی کرد و  باعث صرفه جویی در وقت می شود صحبت کنیم. ماشین هایی اعم از: دستگاه برداشت زیتون، دستگاه سیب زمینی جمع کن و غیره. با خاک اپ همراه باشید تا به معرفی جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی بپردازیم.

ماشین های برداشت محصول

 • دستگاه حفار لرزاننده ­ی بادام زمینی

 • دستگاه برداشت زیتون

 • دستگاه جمع آوری سیب زمینی

 • دستگاه رباتیک برداشت کاهو

 • دستگاه جداکننده هویج

برای مشاهده و درج اگهی های رایگان و بدون واسطه ماشین آلات کشاورزی به khakapp.com مراجعه کنید.

دستگاه حفار لرزاننده ­ی بادام زمینی

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

حفار لرزاننده بادام زمینی غیر اینورتر [non inverter peanuts digger shaker] منحصر به فرد توسط موسسه مهندسی کشاورزی ARO طراحی و توسط یک کارگاه آموزشی اسرائیلی “Agromond” ساخته شده است. این دستگاه از گیاهان بادام زمینی استفاده می کند. به آرامی آن ها را از روی زمین بلند می کند، آن ها را از خاک جدا و اگر بادام زمینی روی سطح زمین باشد و شاخ و برگ آن ها را پوشانده باشد، تمیزشان می کند و از آن ها در برابر آسیب های جوی محافظت می کند. در مقایسه با یک حفار بادام زمینی قدیمی ، حفار جدید، به دلیل ساختار منحصر به فرد بادگیر، مانع از خسارت دیدن بادام زمینی توسط آب و هوا می شود. آزمایش های میدانی نشان داد که حفار جدید همچنین میزان تلفات بادام زمینی را با ظرفیت کاری بالاتر کاهش داده است.

دستگاه برداشت زیتون

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

زیتون روی درختان رشد می کند. همچنین برداشت آن ها بسیار دشوار است. تا همین اواخر ، این میوه های روغنی كوچك توسط بسیاری از كارگران در یك روند پر دردسر برداشت می شدند. اکنون ، کشاورزان از یک دستگاه برداشت زیتون استفاده می کنند که درخت را تکان می دهد و زیتون ها را آزاد می کند همچنین آن ها را در یک مکان متمرکز جمع می کند.

دستگاه جمع آوری سیب زمینی

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

سیب زمینی سبزی ریشه ای است، به این معنی که برداشت آن ها نیاز به حفر زیادی دارد. دستگاه فوق، خاک اطراف سیب زمینی ها را جمع می کند و سیب زمینی ها را از زمین بیرون می آورد. از همین فن آوری در سکوهای تراکتور برای برداشت سیب زمینی در مقیاس بیشتر استفاده می شود.

دستگاه رباتیک برداشت کاهو

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

 برداشت کاهو یک کار بسیار سخت است و اغلب لازم است صدها کارگر که روزهای خود را در خم شدن و ایستادن می گذرانند، مشغول جمع کردن آنها باشند. این حرکت تکراری صنعت را به سمت طیف گسترده ای از مشکلات می برد و کشاورزان دیدند که باید کاری انجام شود. با دستگاه رباتیک برداشت کاهو این کار به آسانی انجام می شود.

دستگاه جداکننده هویج

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

همانطور که به سیب زمینی اشاره کردیم ، برداشت سبزیجات ریشه دار، بسیار سخت است از جمله این نوع سبزیجات هویج است. برداشت کننده های هویج، بالابرهای تاپ یا لیفتراک های اشتراکی [top lifters or share lifters]  هستند و ممکن است بر تراکتور سوار شوند. همچنین می توانند در پشت تراکتور حرکت کنند یا خودران باشند. دستگاه بطور معمول بین یک تا شش ردیف هویج به طور هم زمان برداشت می کند.

واگن ­های فیدر

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

واگن مخلوط کن یا فیدر رژیم غذایی، یک ماشین مخصوص کشاورزی است که برای وزن گیری دقیق ، مخلوط کردن و توزیع جیره کل (TMR) برای حیوانات مزرعه شامل نشخوار کنندگان، به ویژه گاو و معمولاً گاوهای لبنی استفاده می شود.

دریل بذر

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

دریل بذر وسیله ای است که با قرار دادن بذرها در خاک و دفن آن ها تا عمق خاصی ، تضمین می کند که بذرها به طور مساوی توزیع می شوند. دریل بذر ، بذرها را با میزان و عمق مناسب کشت می کند، و پوشش این دانه ها توسط خاک را تضمین می کند. این باعث می شود که آن ها از خوردن پرندگان و حیوانات یا خشک شدن آن ها به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب در امان باشند. قبل از معرفی دریل بذر، بیشتر بذرها با پخش دستی که یک فرایند نادرست و هدر دهنه است به صورت ضعیف توزیع می شد. استفاده از این دستگاه می تواند نسبت عملکرد محصول (بذر برداشت شده بر بذر کاشته شده) را تا 9 برابر بهبود بخشد.

ربات­ های کشاورزی

جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی

این ربات از جدیدترین ماشین ­آلات کشاورزی است که برای اهداف کشاورزی تولید شده است. منطقه اصلی کاربرد روبات ها در بخش کشاورزی امروزه در مرحله برداشت محصول است. کاربردهای نوظهور ربات ها یا هواپیماهای بدون سرنشین در کشاورزی شامل کنترل علف های هرز ،کاشت بذر ، برداشت ، نظارت بر محیط زیست و تجزیه و تحلیل خاک می باشد.

مثال ها

 • Thorvald: یک ربات کشاورزی چند منظوره مستقل مدولار که توسط Saga Robotics ساخته شده است.
 • اتوماسیون Harvest: یک شرکت است که توسط کارمندان سابق iRobot برای توسعه روبات برای گلخانه ها تاسیس شده است. Root AIJ یک ربات گوجه فرنگی را برای استفاده در گلخانه ها ساخته است.
 • ربات انتخاب توت فرنگی از برداشت رباتیک و آکروبات.
 • شرکت ربات های کوچک طیف وسیعی از ربات های کشاورزی کوچک را توسعه داد که هرکدام روی یک کار خاص (علف های هرز، سم پاشی، سوراخ های حفاری، …) متمرکز شده و توسط یک سیستم AI کنترل می شوند.
 • ecoRobotix: یک ربات علف های هرز و سم پاش با استفاده از انرژی خورشیدی ساخته است.
 • Blue River Technology یک مزرعه را برای تراکتور توسعه داده است که فقط گیاهانی را که نیاز به پاشش دارند اسپری می کند و مصرف علف کش را 90٪ کاهش می دهد.
 • HortiBot : یک روبات پرستاری از گیاهان است.
 • Lettuce Bot: از بین بردن علف های هرز ارگانیک و نازک شدن کاهو.
 • روبات کاشت برنج توسط مرکز ملی تحقیقات کشاورزی ژاپن تهیه شده است.
 • ACFR SwagBot: برای نظارت بر دام
 • ACFR Digital Farmhand: برای سمپاشی ، علف های هرز و بذر

خاک اپ سعی دارد تا با معرفی بهترین محصولات کشاورزی، دامی و باغی در قالب آگهی های رایگان به شما عزیزان به کسب و کار شما رونق بخشد.برای مشاهده و درج رایگان محصولات کشاورزی و دامی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ماشین آلات کشاورزی

ماشین آلات مدرن کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

ماشین آلات مدرن کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • تراکتور
 • کمباین
 • شخم زن
 • سمپاش

مقدمه

ماشین ­های مدرنی که برای عملیات کشاورزی استفاده می شوند متنوع هستند. در سطح تولید محصولات زراعی، آن ها عبارتند از: حمل و نقل، ذخیره سازی، پردازش قبل از بازار، رسیدگی  به بقایای محصولات زراعی قبلی، کاشت و پیوند، پرورش، شخم اولیه و ثانویه خاک، توزیع کود، کنترل آفات، برداشت، زهکشی و آبیاری. در این مطلب می خواهیم در مورد ماشین آلات مدرن کشاورزی صحبت کنیم با خاک اپ همراه باشید.

جایگزینی ماشین ها به جای حیوانات در کشاورزی

در تاریخ گذشته، حیوانات منبع اصلی انرژی در کشاورزی بودند. بعدها، قدرت بخار اهمیت پیدا کرد. پس از جنگ جهانی اول تراکتورهای بنزینی متداول شدند و بعداً موتورهای دیزلی به دنبال آن آمدند. در کشورهای توسعه یافته، تعداد کارگران مزرعه کمتر شد، در حالی که به دلیل استفاده از ماشین آلات، تولید مزرعه همچنان در حال افزایش است. فناوری برای افزایش تولید و کیفیت بازده، کشاورزی را متحول کرده است. در این نسل، کشاورزان با استفاده از ابزارهای سنتی کشاورزی، سلامتی و وقت خود را به خطر می اندازند. تراکتور که زمانی در شهر صحبتش به عنوان یک نبوغ تکنولوژی در زمینه بخش کشاورزی بود، اکنون خبری قدیمی است. قدرت ماشین آلات مدرن مزرعه، صنعت کشاورزی را به خوبی تغییر داده است.

برخی از ماشین آلات کشاورزی مدرن

 • تراکتور
 • کمباین
 • شخم زن
 • سمپاش
 • Tillage planter
 • کودپاش
 • ماشین شیردوشی اتوماتیک
 • ربات های برداشت کننده کاهو

تراکتور

ماشین آلات مدرن کشاورزی

هر چند تراکتور ها قدیمی هستند اما هنوز هم بسیار با ارزش هستند و به عنوان یکی از بزرگترین اختراعات تاریخ شناخته شده است. این قطعه ماشین آلات بیشتر نیازهای کشاورزی را برطرف می کنند. با چرخ هایی که برای حرکت پایدار بر روی زمین ناهموار طراحی شده اند، تراکتورها حتی در مزارع سیلاب نیز به خوبی کار می کنند. تراکتوری که دارای یک خیش متصل است می تواند در شخم زدن یک قطعه زمین کمک کند. در صورت اتصال به سبد کالا، قابل حمل به بازار هستند. تجهیزات سنگین را می توان با استفاده از تراکتور در اطراف زمین حمل کرد.

کمباین

ماشین آلات مدرن کشاورزی

در اصل، این یک ماشین چمن زن است اما اندازه آن بسیار بزرگتر است. این ماشین ­ها می توانند به کشاورزان کمک کنند تا یونجه دام ها را تامین کنند. کمباین همراه با دستگاه برش برای بریدن گیاهان دانه بالغ و همچنین به وسیله­ ی یک قلاب بلند که جلوی آن است در جداسازی دانه از محصول بسیار مهم است.

شخم زن

ماشین آلات مدرن کشاورزی

این یک دستگاه قابل توجه از ماشین آلات کشاورزی است که برای خراشیدن زمین برای فصل کاشت استفاده می شود. خیش مزیتی نسبت به تراکتور دارد زیرا می تواند زمین را با استفاده از تیغه های قدرتمند خود با سهولت زیادی جابجا کند.

سمپاش

ماشین آلات مدرن کشاورزی

سمپاش می تواند هواپیماهای بدون سرنشین باشند که با دقت مایع یا مخزن پر از قارچ کش، حشره کش یا سموم دفع آفات که به طور یکنواخت روی محصولات زراعی مورد نیاز است را می ­پاشند . اگر این کار به صورت دستی انجام شود، باید ماسک پوشیده شود زیرا این مواد شیمیایی می توانند به سلامتی انسان آسیب برساند.

Tillage planter

ماشین آلات مدرن کشاورزی

این دستگاه معمولاً برای زمین های سخت کشاورزی که با استفاده از یک خیش به راحتی قابل جابجایی نیست، ضروری است. این قطعه تجهیزات، بذرهایی را در زمینی که هیچ گونه خاک ورزی قبلی نداشته باشد می پراکند .

کودپاش

ماشین آلات مدرن کشاورزی

کود، ورودی مهمی برای رشد سالم محصولات زراعی است. برای استفاده از این ابزار، فقط نیاز است که کشاورز کود را در لوله مخصوص اضافه کند و آن را در اطراف مزارع خود بکشاند.

دستگاه کوتاه کردن علف های هرز

ماشین آلات مدرن کشاورزی

برای کشاورزان، علف های هرز یک بخش مهم برای حفظ بهتر محصولات زراعی است. بنابراین ، دستگاه علف هرز زن به گونه ای طراحی شده است که بطور مؤثر و سریع علفهای هرز را بدون هیچ گونه نگرانی در مورد صدمه زدن به محصولات زراعی مورد نیاز و اصلی، قطع کند.

هواپیما و پهپاد 

ماشین آلات مدرن کشاورزی

هواپیماهای بدون سرنشین و سایر وسایل نقلیه بدون سرنشین برای مقاصد کشاورزی از قبیل سمپاشی ، کاشت ، حمل و نقل کالاهای قابل فساد و مواد ضد عفونی کننده جهت کنترل بیماری های حشرات و آفات، استفاده می شوند.

برداشت کننده­ ی رباتیک کاهو

ماشین آلات مدرن کشاورزی یک دستگاه قدرتمند برای برداشت محصولات باقیمانده زراعی و برگهای موجود در زمین است که برای تولیدکنندگان سطح چهارم طراحی شده است. با داشتن 4 چرخ فرمان ، آسپیراتور دارای نوارهای برش جانبی است که به این ترتیب مشکلات در برداشت کاهو را کاهش می دهد.

دستگاه شیردوشی اتوماتیک

ماشین آلات مدرن کشاورزی

گاو در جامعه ما برای شیر پرورش داده می شود و بسیاری از محصولات دیگر نیز از آن بدست می آیند. در نتیجه میتوان در صورت وجود راهی آسان برای شیر دوشی از گاو از طریق دستگاه؛ و در نهایت با افزایش تولید شیر کشور، بهره وری را در کشاورزی افزایش دهد.

برداشت سیب زمینی در مقیاس کوچک

ماشین آلات مدرن کشاورزی

این دستگاه با جدا کردن خاک از ریشه ها، سیب زمینی را از خاک برداشت می کند. در مقیاس کوچک عمل می کند اما خاک را به سرعت از هم جدا می کند تا مشکلات برداشت سیب زمینی را کاهش دهد. از فن آوری همین دستگاه، در سکوهای تراکتور، برای برداشت سیب زمینی در مقیاس بیشتر استفاده می شود.

خاک اپ سعی دارد تا با معرفی بهترین محصولات کشاورزی، دامی و باغی در قالب آگهی های رایگان به شما عزیزان به کسب و کار شما رونق بخشد.برای مشاهده و درج رایگان محصولات کشاورزی و دامی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

ارائه‌شده

روشن

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • ماشین آلات کشاورزی
 • کشاورزی مکانیزه
 • تراکتور
 • ماشین­ های برداشت کننده
 • ماشین های علف تراش

مقدمه

کشاورزان و دامداران حرفه ای و همچنین خانه داران از تجهیزات مزرعه برای بهبود کارآیی استفاده می کنند. در حالی که ممکن است استفاده از بیل دستی با استفاده از تراکتور مساوی نباشد، هر دو ابزارهایی هستند که بازده بیشتر بهره وری را برای تلاش های شما تضمین می کنند. حتی با تجهیزات مناسب، کاشت و برداشت در زمان مناسب و در فصل مناسب نیز مهم است. نگه داشتن مزرعه خود در یک برنامه ثابت می تواند تفاوت زیادی در ارزش، باروری و کارآیی محل اقامت شما ایجاد کند. با ما همراه باشید تا به معرفی ماشین آلات کشاورزی بپردازیم.

کشاورزی مکانیزه

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

در گذشته برای مزارع متوسط ​​و بزرگ، تجهیزات کشاورزی به معنی اسب، گاو و قاطر بود. با این حال، در دوران مدرن، هر سال گزینه های مکانیزه ای تولید شده است که به افزایش تولید مواد غذایی کمک می کند. به لطف پیشرفت های تاریخی در ماشین آلات کشاورزی است که شهرنشینی و صنعت گرایی گسترش یافته است. در حال حاضر تمرکز به سمت بروزرسانی و بهبود این قطعات و تجهیزات تغییر کرده است. چرا؟ هدف این است که ضمن حفظ کارآیی آن ها، آن ها را با محیط زیست دوستانه تر و در عین حال حفظ کنند.

کاهش هزینه های عملیاتی

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

حتی با سرعت متوسط​​، ماشین ­های کشاورزی دو برابر سریعتر از دست کار می کنند. آن ها همچنین با استفاده از فناوری در ابزارهای سازگار با محیط زیست دوباره طراحی و به روز می شوند. این به روز رسانی ها استفاده بیشتر از آینده و همچنین پس انداز اقتصادی و زیست محیطی را تضمین می کنند. از چاپ سه بعدی قطعات مکانیکی گرفته تا تبدیل زباله های مزرعه به انرژی. تجهیزات باعث صرفه جویی شما در درازمدت می شوند. در اینجا معرفی پنج قطعه تجهیزات مزرعه وجود دارند که می توانند بهره وری شما را افزایش دهند. همچنین به مرور زمان برای شما و مزرعه شما مرتبط و با ارزش باقی بمانند.

تراکتور

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

به طور سنتی، کشاورزان برای تسریع در چندین کار مزرعه از تراکتور استفاده می کنند. شخم و کاشت اصلی ترین کارهایی است که در آن کشاورزان از تراکتور استفاده می کنند. شما همچنین می توانید تعمیر و نگهداری منظره، مراقبت معمول از چمن و همچنین جابجایی و پخش کودهای مزرعه  را با تراکتور انجام دهید. تراکتورها هم در مزارع کوچک و هم بزرگ به کشاورزان خدمت می کنند و می توان از آن ها برای طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کرد.

ماشین­ های برداشت کننده

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

دستگاه های برداشت محصول، بسته به محصول مورد استفاده از آن ها، در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. هر دستگاه، برداشت محصول را به گونه ای اتوماسیون می کند که باعث کاهش زمان برداشت و افزایش بهره وری شود. برداشت کنندگان می توانند بهره وری مزرعه شما را افزایش داده و همچنین از هدر رفت بی نیاز منابع جلوگیری کنند. آن ها محصولات زراعی را که هنوز ایستاده اند و یا قبلاً برش خورده اند، جمع می­ کنند و بذرها را از برگ ها و پوسته ها نیز جدا و ذخیره می کنند.

هواپیماها و هلیکوپترها

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

ابزارهای هوایی می توانند روزهای تعطیل برنامه شما را اصلاح کند. کاشت بذر از طریق هوا می تواند در مزرعه شما بهتر از کاربرد زمین باشد. استفاده از هلیکوپتر یا هواپیما برای کاشت دانه های شما می تواند به جلوگیری از تراکم خاک کمک کند. همچنین از آسیب دیدن چرخ ها در زمین شما جلوگیری می کند و به شما کمک می کند تا از فرصت های آب و هوایی برای کاشت سریع در مناطق بزرگ استفاده کنید. با پخش کودهای خشک از طریق هوا، منطقه بزرگتری را پوشش می دهید که نتیجه آن الگوی عمیق­تر توزیع است و می تواند به ایجاد محصول بهتر و سالم تری کمک کند.

ماشین های شیردوشی

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

هرچه مزرعه شما رشد می کند و دام شما زیاد می یابد، کارهای شما نیز افزایش می یابد. با افزایش تعداد گاوها، شیردوشی دستی می تواند به یک کار زمانبر تبدیل شود که یک ماشین شیردوشی را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل می کند. این ماشین ها به شما امکان می دهند در حالی که از حیوان شما مراقبت می کند، چند کاره باشید. آنها شیر را از آلودگی خارجی محافظت می کنند و زمان کار را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

ماشین های علف تراش

معرفی انواع ماشین آلات کشاورزی

دستگاه Forestry Mulcher همچنین به عنوان ماستیکاتور [masticator] یا علف­زن شناخته می شود، علف­تراش شما سریع تر و کارآمد تر از تبر و اره گیاهان را خرد می کنند. نسخه های صنعتی تر می توانند به شما در پاکسازی چندین هکتار از پوشش گیاهی در روز کمک کنند. ماشین ­های علف­ تراش تسریع در پاکسازی زمین، جلوگیری از آتش سوزی، مدیریت پوشش گیاهی و حتی احیای حیوانات وحشی را تسریع می کنند. در حالی که ممکن است در مراحل ابتدایی به این دستگاه خاص احتیاج نداشته باشید. از آنجا که مزرعه شما ناگزیر رشد و گسترش می یابد، پاک کردن فضای بیشتر لازم خواهد بود.

وضعیت آینده و نتیجه گیری

تجهیزات مناسب در مزرعه می توانند به کاهش حجم کار شما در مزرعه یا خانه خود کمک کنند. استفاده از این تجهیزات همراه با دانش در مورد بهترین زمان ها و فصول برای برنامه های خاص باعث می­ شود که عملکردی کارآمد و پرثمر داشته باشید.

خاک اپ سعی دارد تا با معرفی بهترین محصولات کشاورزی، دامی و باغی در قالب آگهی های رایگان به شما عزیزان به کسب و کار شما رونق بخشد.برای مشاهده و درج رایگان محصولات کشاورزی و دامی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

ادامه ی خواندن

برترین ها