gtag('config', 'UA-167549711-1');
با ما ارتباط برقرار کن

انگور

آبیاری درخت انگور

ارائه‌شده

روشن

آبیاری درخت انگور

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • انگورهای تازه کاشته شده
 • شرایط رشد
 • شرایط رشد
 • جمع بندی

مقدمه

در این مقاله سعی داریم با شما در مورد شرایط رشد، آبیاری درخت انگور  قبل و پس از برداشت محصول با شما صحبت کنیم. با خاک اپ همراه باشید.

انگورهای تازه کاشته شده

آبیاری درخت انگور

درخت‌های انگور(تاک‌ها) می‌توانند دچار شوک پیوندی شوند، به‌خصوص اگر از گیاهان دارای ریشه‌های عریان [bare-root plants] استفاده می‌کنید. انگورهای تازه کاشته شده برای به حداقل رساندن شوک نیاز به آبیاری فوری دارند. در طول اولین فصل رشد، تاک‌های جدید باید در صورت عدم بارندگی، به‌صورت هفتگی آب‌رسانی شوند. طبق گفته‌ی  دانشگاه ایالتی اوکلاهما [Oklahoma State University Extension]، آب باید برای خیس کردن 6 تا 10 اینچ در زیر سطح خاک کافی باشد. اما آبیاری عمیق‌تر می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. در شرایط خشک‌سالی ممکن است گیاهان میوه ندهند. درخت‌های انگور در صورت عدم بارندگی به آبیاری هفتگی نیاز دارند. پس‌از اینکه تاک‌ها میوه می‌دهند، می‌توانید آبیاری را کمی کاهش دهید تا به عمل آمدن میوه را ترغیب کنید.

شرایط رشد

آبیاری درخت انگور

میزان آبیاری درخت انگور تا حدودی به خاک و شرایط رشد آن بستگی دارد. آب به‌سرعت از خاک‌های شنی بیرون می‌رود. در حالی که در خاک های سنگین رس جمع می شود. خاک‌های شنی نیاز به آبیاری مکرر و کم عمق دارند. خاک‌های سنگین‌تر از آبیاری دیربه‌دیر و عمیق‌تری بهره‌مند‌ می شوند، اما تاک‌ها در خاک‌های رسی رشد خوبی نخواهند داشت. این خاک‌ها یا باید جایگزین شوند یا جوری اصلاح شوند تا سبک‌تر شوند. تاک‌ها در طول دوره‌ی آب و هوایی خشک به آب بیشتری احتیاج دارند، زیرا این شرایط باعث کاهش رطوبت انگورها می‌شود. آن‌هایی که در یک منطقه سرپوشیده کشت داده‌شده‌اند، نسبت به انگورهایی که در یک مکان روباز رشد می‌کنند، معمولاً به آب کمتری نیاز دارند.

استراتژی‌های مؤثر

آبیاری درخت انگور

روش‌های آبیاری مؤثر می‌توانند نیاز به آبیاری را کاهش دهند. به‌طورکلی، شیلنگ‌های آب یا سیستم‌های قطره‌ای مزایای بسیاری نسبت به آبپاش‌ها دارند. شیلنگ‌های آب با حفظ رطوبت، آب را مستقیماً به ریشه‌های انگور منتقل می‌کنند. همچنین شیلنگ‌های آب برگ‌ها را خشک نگه می‌دارند و خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی که اغلب آفت انگورها هستند را کاهش می‌دهد. آبیاری در اوایل صبح نیز از آبیاری در نیمه‌ی روز مؤثرتر است. زیرا آب کمتری تبخیر می‌شود. برخی از پرورش‌دهندگان برای به دام انداختن و صرفه‌جویی در آب، یک کاسه یا گودال در خاک اطراف انگور درست می‌کنند.

اشتباه بزرگ

آبیاری درخت انگور

به نقل از یک کارشناس: من با این گفته شروع می‌کنم که بسیاری از پرورش‌دهندگان انگور، پس از برداشت محصول، آبیاری تاک‌های انگور خود را متوقف می‌کنند. این یک اشتباه بزرگ است. این سؤال را از خود بپرسید؛ “چرا آبیاری انگور خود را متوقف می‌کنید؟” چون دیگر میوه روی تاک وجود ندارد؟ آیا این فقط میوه است که از آب استفاده می‌کند؟ قطعاً نه …اگر به این فکر کنید که چطور درخت انگور را در بهار آبیاری کرده‌اید، با اولین نشانه‌های جوانه، شما احتمالاً شروع به آبیاری انگور کرده‌اید. زیرا می‌دانید که انگور شروع به استفاده از برخی از آب‌ها می‌کند. در آن زمان، هیچ انگور قابل‌رؤیتی روی تاک وجود نداشت و ریشه‌های انگور تازه از خواب بیرون آمده بودند.

آبیاری بعد از برداشت

آبیاری درخت انگور

بدون اینکه بیش‌ازحد به موضوع توجه داشته باشید، منطقی است که این کار را انجام داده باشید. انگورهای شما تحت استرس بیشتری قرارگرفته و با افزایش میانگین درجه حرارت، نیاز آن‌ها به آب افزایش می‌یابد. شاخه‌های تاک‌ها طولانی‌تر می‌شوند و اندازه برگ ها افزایش می‌یابد. افزایش درجه حرارت و اندازه‌ی برگ منجر به تعرق بیشتر شده و خود تاک‌ها با شروع تولید انگور و افزایش اندازه‌ی آن‌ها از آب بیشتری استفاده می‌کنند. اکنون پس‌از اینکه انگورها را برداشت کردید، انگورها استرس بسیار کمتری خواهند داشت و درعین‌حال نیازشان به آب به‌آرامی کاهش می‌یابد.

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که تاک بعد از برداشت محصول، استفاده از آب را متوقف نمی‌کند. فقط به آب کمتری نیاز دارد. با نزدیک شدن به پاییز، روزها کوتاه‌تر می‌شوند و میانگین دما شروع به کاهش می‌کند. تاک انگور برای زمستان آماده می‌شود و شروع به خوابیدن می‌کند، اما تاک هنوز هم فعال است!

نکته­ ی کلیدی

آبیاری درخت انگور

نکته‌ی کلیدی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که: هرچه طولانی‌تر بتوانید برگ‌های سبز را روی تاک نگه‌دارید، کربوهیدرات‌ها دیرتر تحلیل می‌روند و برای این کار انگور به منبع انرژی آب نیاز دارد. هرچه جذب کربوهیدرات‌ها طولانی‌تر شود، شاخه‌های انگور رسیده‌تر می‌شوند، و انگورها را نسبت به سرما مقاوم‌تر می‌کند. من از افرادی در آب‌وهوای سرد شنیده‌ام که‌برگ‌های تاک‌ها را از آن‌ها بیرون می‌کشند تا آن‌ها را برای زمستان آماده کنند این کار توصیه نمی‌شود. در حقیقت، اگر شما این کار را انجام بدهید تاک‌های انگور نسبت به سرما کم‌طاقت می‌شوند.

جمع­ بندی

 پس از برداشت انگور دست از آبیاری تاک نکشید، آبیاری را به آرامی کاهش دهید تا تاک کاملا به خواب برود (به طور معمول پایان پاییز). هنگامی که تاک کاملاً خفته باشد، به آب بسیار کمی نیاز دارد و در 90٪ زمان‌ها، شما دیگر نیازی به آبیاری تاک‌های انگور در هنگام خواب ندارید. به جز مواردی که زمستان‌های خیلی خشک دارید.

خاک اپ می تواند رضایت شما را جلب کند فقط یکبار امتحان کنید تا کاربر ثابت ما شوید. شما می توانید برای درج رایگان آگهی محصولات کشاورزی، دامی و باغی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اصول باغداری

کاشت درخت انگور در خانه

ارائه‌شده

روشن

کاشت درخت انگور در خانه

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • نحوه رشد انگور
 • کاشت انگور
 • تغذیه انگور

مقدمه

کاشت درخت انگور در خانه

برای رشد انگور برای خوردن یا تهیه مربا نیازی به زندگی در یک تاکستان نیست. شاید شما فقط می خواهید آن ها را برای میان وعده استفاده کنید. با پیروی از این دستورالعمل ها در خانه خود انگور پرورش دهید. نحوه رشد انگور را کشف کنید و از لذت شگفت انگیز برداشت انگور تازه از تاک و ریختن آن به دهان لذت خواهید ببرید. وقتی به رشد انگور فکر می کنیم، رویای انگورهای سفره ای سبز یا بنفش، مرباها، ژله ها و کشمش لذت بخش است. در ادامه با نحوه کاشت انگور در خانه آشنا می شوید.

نحوه رشد انگور

کاشت درخت انگور در خانه

دانستن نحوه رشد انگور با موفقیت، به معنای انتخاب نوع مناسب انگور برای منطقه شما است. انگور تقریبا در هر نقطه از کشور رشد خواهد کرد، اما شما باید یکی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط محلی شما در گرمای تابستان و سرمای زمستان باشد. فروشگاه محلی شما می تواند نوع خاصی انگور را پیشنهاد دهد. انگور بدون توجه به منطقه ای که شما در آن زندگی می کنید، به آفتاب کامل و خاکی که به خوبی زهکشی شده و عاری از علف های هرز و چمنزار است احتیاج دارد.

کاشت انگور در خانه

کاشت درخت انگور در خانه

انگور را در اوایل بهار، هنگامی که انواع ریشه برهنه موجود است، کشت کنید. وقتی کاشت می کنید، ریشه موجود را به 15 سانت برش دهید. این باعث می شود ریشه های تغذیه کننده در نزدیکی تنه رشد کنند. سیستم ریشه یك انگور می تواند عمیق شود، بنابراین كشت مناسب نیاز است. احتمالاً لازم است در زمان کاشت نیز درخت انگور را هرس کنید. همه را به جز یک ساقه جدا کنید و سپس جوانه های موجود در ساقه را جستجو کنید. ساقه را به دو جوانه تقسیم کنید.

تغذیه انگور

کاشت درخت انگور در خانه

دو یا سه سال اول هر بهار، روی خاک انگور کود نیتروژن بپاشید. شاید لازم نباشد این کار را با رسیدن انگور انجام دهید. همه چیز به مشاهدات شما بستگی دارد. آیا انگورها قوی و سالم به نظر می رسند؟ شاید شما به کود خاصی احتیاج نداشته باشید.

کاشت انگور داربستی

کاشت درخت انگور در خانه

بیاموزید که چگونه انگورها را روی یک داربست قائم یا روی یک میله سربالایی پرورش دهید. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام روش در باغ شما بهتر است. اما حتماً قبل از کاشت انگورها، تکیه گاه هایی در محل خود داشته باشید. روی یک داربست عمودی شاخه هایی از سال قبل را برای رشد در امتداد سیم های داربست انتخاب کنید. جوانه های کنار ساقه ها گل و میوه می دهند. درست مانند حصار، داربست­ ها می توانند دو یا سه سطح داشته باشند و ساقه مرکزی برای رشد تا سطح بعدی باقی بماند. اگر مایل هستید، می توانید انگورهای خود را از بالای سر آویزان کنید. شاخه ها را هرس کنید و فقط چند شاخه را انتخاب کنید تا به چوب درخت تاک یا داربست آسیب نرسد.

تکنیک ­های هرس کردن

کاشت درخت انگور در خانه

درست و به موقع هرس کردن از روش هایی برای داشتن  محصولی با کیفیت است. هرس انگور و روش های پرورش ممکن است پیچیده به نظر برسند، اما اینطور نیست. هر فصل چند ساقه را که سال گذشته رشد کرده بود نگه دارید و آن ها را روی سیم یا داربست پرورش دهید.

جوانه هایی روی باقیمانده شاخه مشاهده خواهید کرد. هر یک از این جوانه ها شاخه های زیادی را ایجاد می کنند که برگ و گل می دهند. تاک انگور می تواند انگور بیش از حد تولید کند. تولید بیش از حد منجر به میوه ای با کیفیت پایین می شود. کم کردن خوشه های گل که به شکل نادرست ظاهر می شوند و قطع میوه هایی که به طور ضعیف رشد می کنند از این کار جلوگیری می کند.

نکات قابل توجه

نکته 1

بیشتر انواع انگور خود بارور هستند. حتما هنگام خرید انگور، سؤال کنید که آیا به گرده افشانی بیشتری احتیاج دارید؟ مکانی با آفتاب کامل انتخاب کنید. اگر جایی با آفتاب کامل ندارید، مطمئن شوید که حداقل آفتاب صبح می تواند به انگور بتابد. مقدار کمی سایه بعد از ظهر ضرری ندارد.

نکته 2

خاک شما باید عمیق، خوب زهکشی شده و سست باشد. همچنین به گردش هوای خوبی نیاز دارید. انگورها برای رشد رو به بالا باید به وسیله نوعی تکیه گاه پرورش داده شوند. این کار خطر بیماری را کاهش می دهد. این پشتیبانی باید در بخش کاشت انجام شود. قبل از کاشت انگور، ریشه های آن ها را به مدت دو یا سه ساعت در آب خیس کنید. برای هر نوع تاک، یک سوراخ کاشت 30 سانت عمق و 30 سانت عرض داشته باشید. ریشه های شکسته را مرتب کنید و تاک را کمی عمیق تر از آن که در قلمستان رشد می کند، درون سوراخ بگذارید. ریشه ها را با 15 سانت خاک بپوشانید. آب در زمان کاشت را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

کاشت انگور در مناطق سردسیر

ارائه‌شده

روشن

کاشت انگور در مناطق سردسیر

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • اثرات آب‌ و هوا
 • انگورهای ترکیبی مقاوم به سرما
 • مقاومت انگور در برابر آفات و بیماری‌ها
 • انگور در مناطق سردسیر
 • انگور والیانت از انواع انگور در مناطق سردسیر

مقدمه

کاشت انگور در مناطق سردسیر

انگورها در سه مرحله به دمای سرد حساس هستند. مرحله اول که اصطلاحاً «سازگاری با آب‌ و هوای تازه» گفته می‌شود. این مرحله پس از رسیدن انگور و توقف رشد آنها شروع می ­شود. انگورها باید سخت شوند و این روند در اواخر تابستان آغاز می‌شود و در پاییز ادامه می‌یابد. مرحله دوم «خواب زمستانی»‌ است که به سختی زمستان و توانایی انگور در مقاومت در برابر سرما بستگی دارد. مرحله سوم «ناسازگاری با آب‌ و هوای تازه» است که وقتی انگورها از خواب بیدار می‌شوند و با دمای گرم‌تر سازگار می‌شوند، اتفاق می‌افتد. اینکه انگور می‌تواند در طی این مراحل دمای سرد را مدیریت کند یا خیر، به عوامل محیطی و ژنتیک انگور بستگی دارد. پیوند زنی، تعداد زیادی انگور مقاوم به سرما را ایجاد کرده است.

اثرات آب‌ و هوا

کاشت انگور در مناطق سردسیر

نوسان دما در حین سازگار شدن و قبل از به خواب رفتن می‌تواند به انگور آسیب برساند. آسيب در اواسط زمستان به علت سرمای شدید تا حد زيادي به‌ پیش زمينه‌ی ژنتيکي يا تنوع انگور بستگي دارد. جوانه‌های انگور ممکن است در طی مرحله‌ ناسازگاری توسط سرما آسیب ببینند. جوانه‌ها ممکن است از بین بروند و برداشت کلی انگور کاهش یابد. انگورهایی که جوانه‌زنی زودرس دارند بیشتر مستعد آسیب هستند.

انگورهای ترکیبی مقاوم به سرما

کاشت انگور در مناطق سردسیر

انگورها در ژن‌های ایجادکننده‌ی مقاومت به سرما متفاوت هستند. ترکیب انگورهای اروپایی و آمریکایی انگوری را تولید کرده که به هوای سرد شدید نیز مقاوم است که برخی از آن‌ها دارای خواص مفید دیگری نیز هستند. ترکیب های تولیدشده برای رشد در مناطق سرد، در مناطق گرم‌تر مانند کالیفرنیا نیز به‌خوبی رشد می‌کنند. دانشگاه مینه سوتا با تمرکز بر روی پرورش انگور مقاوم به سرما، چهار نوع هیبرید مقاوم به سرما تولید کرده است. هیبریدهای La Crescent ، Frontenac gris ،Marquette ، Frontenac.

این انگورها نه تنها تحمل در برابر سرما (درجه حرارت را تا حدود منفی 30 درجه فارنهایت تحمل می‌کنند)، بلکه در مقابل بیماری نیز مقاوم هستند. انگورهای Marquette  و Frontenac در برابر کپک‌های پودری، کپک‌های کرک دار و پوسیدگی سیاه مقاوم هستند. درحالی‌که گاهی اوقات La Crescent ممکن است باعث ایجاد کپک‌های کرک دار بشود. دپارتمان باغبانی دانشگاه ایالت آیووا فهرستی جامع از انگورهای مقاوم به سرما، ازجمله آن چهار ترکیب را جمع‌آوری کرده است.

موقعیت

کاشت انگور در مناطق سردسیر

ارتفاع محل تاکستان نیز بر مقاوم بودن به سرمازدگی انگور تأثیر دارد. ارتفاع و شیب قرارگیری، هوای سرد و قابلیت زهکشی آب را تایین می‌کند. انگورها به حداقل 3 فوت خاک زهکشی نیز احتیاج دارند. دامنه‌های شمالی فصل رشد را کوتاه می‌کنند و دامنه‌های جنوبی فصل رشد را طولانی‌تر می‌کنند. مناطق کم ارتفاع بیشتر مستعد سرمازدگی هستند.

مقاومت انگور در برابر آفات و بیماری‌ها

انگورهایی که در فصل رشد قبلی مورد حمله‌ی آفات یا بیماری‌ها قرارگرفته‌اند، بیشتر در معرض آسیب یا مرگ ناشی از دمای سرد قرار دارند. بیماری‌ها و آفات انگورها را تضعیف می‌کنند و همچنین می‌توانند مانع از سازگاری با دمای تازه شوند. کود دهی خوب، اما نه بیش‌ازحد، انگورها را تقویت می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها در برابر آفات، بیماری‌ها و صدمات ناشی از سرما بیشتر مقاوم باشند.

انگورهایی که در آب‌وهوای سرد رشد می‌کنند

کاشت انگور در مناطق سردسیر

مقاله‌ی زیر حاوی اطلاعات و توصیه‌هایی برای رشد انگور در آب‌وهوای سرد است. پرورش‌دهندگان انگور متوجه شده‌اند که یک انگور بومی وجود دارد که در امتداد ساحل رودخانه‌ها در بیشتر قسمت‌های شرقی آمریکای شمالی رشد می‌کند. این انگور بومی(Vitis riparia)، گرچه کوچک و بدون طعم است، برای نژادهای جدید انگورهای مقاوم به سرما تبدیل به پایه شده است. پرورش‌دهندگان هم شروع به ترکیب سایر گونه‌های مقاوم به سرمای شمال چین و روسیه کردند. ادامه‌ی آزمایش منجر به بهبود گونه‌ها شده است. ازاین‌رو، اکنون ما تعداد زیادی انگور داریم که می‌توان در منطقه سرد، از آن‌ها استفاده کرد.

مثال­ ها

کاشت انگور در مناطق سردسیر

آتکان [atcan] ترکیبی از انگور گل رز [rose grape] است که در اروپای شرقی توسعه‌یافته است. این میوه برای آب انگور سفید، کوچک و خوب است یا اگر به‌اندازه کافی رسیده باشد، می‌تواند به‌صورت تازه خورده شود. یافتن این ترکیب دشوار است و به حفاظت در زمستان احتیاج دارد. بتا [beta] یک انگور مقاوم به سرمای ابتکاری است. یک ترکیب بین Concord و Vitis riparia بومی، این انگور بسیار پرمحصول است. این میوه به‌صورت تازه یا برای استفاده در مربا، ژله و آب‌میوه بسیار عالی است. بلوبل [blue bell] یک انگور دانه‌دار خوراکی خوب است که می‌تواند برای آب‌میوه و تهیه مربا نیز مورداستفاده قرار گیرد.

پادشاه شمال از مقاومت خوبی در برابر بیماری برخوردار است. پادشاه شمال [king of the north] در اواسط ماه سپتامبر می‌رسد و آب بسیار خوبی دارد. برای همه چیز خوب است. این انگور نیز تا حدودی مقاوم به بیماری است. موردن [morden] یک ترکیب جدید از اروپای شرقی است. این انگور تقریباً قوی‌ترین نوع انگور سبز خوراکی در آنجا است. خوشه‌های بزرگ انگور سبز برای خوردن به‌صورت تازه، تمام‌عیار هستند. یافتن این نوع نیز دشوار است اما ارزش جستجو را دارد. این انگور به حفاظت زمستانی نیاز دارد.

بهترین انگور مقاوم به سرما

کاشت انگور در مناطق سردسیر

یکی از انواع انگور در مناطق سردسیر می توان به انگور والیانت [valiant] اشاره کرد. این بهترین انگور مقاوم به سرما است و برای همه چیز به‌جز تهیه شراب مفید است. اگر شک دارید که کدام انگور را در منطقه سرد امتحان کنید، این همان است. عیب این نوع این است که این انگور بسیار مستعد ابتلا به بیماری‌های کپکی است.

خاک اپ می تواند رضایت شما را جلب کند فقط یکبار امتحان کنید تا کاربر ثابت ما شوید. شما می توانید برای درج رایگان آگهی محصولات کشاورزی، دامی و باغی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن

اصول باغداری

روش کاشت انگور داربستی

ارائه‌شده

روشن

روش کاشت انگور داربستی

راهنمای مطالعه

مقدمه

روش کاشت انگور داربستی

استفاده از داربست در هنگام رشد انگور از اهمیت بالایی برخوردار است. داربست نه تنها از وزن میوه حمایت می کند، بلکه سایبان انگور را نیز تضمین می کند که نور خورشید به تمام قسمت های گیاه نفوذ کند. به علاوه، روی ایجاد گردش هوای مناسب برای پایین آوردن درصد بروز بیماری هایی که ممکن است به میوه در حال توسعه آسیب برساند نیز تأثیر دارد. با خاک اپ همراه باشید با معرفی کاشت انگور داربستی. 

روش ­های کاشت انگور

شاید ساده ترین طرح های داربستی انگور چیزی باشد که به عنوان «سیستم کوردن بالا» شناخته می شود (یا سیستم کابل سیم با سیم بالا). در این روش، داربست ­ها را می توان تنها با یک سیم کشیده شده بین بست­ ها، ساخت و قرارگیری سیم­ های کوردن (بازوها) به صورت افقی در امتداد سیم، آموزش داده شده است. با استفاده از این طرح، باید 6 تا 8 فوت بین تاک ها و 7 تا 8 فوت بین ردیف ها فضا بگذارید. این نوع داربست برای انواع انگورهای آمریکایی و بیشتر هیبریدهای آمریکایی-فرانسوی مناسب است. زیرا عادت رشد رو به ­پایین دارند.

روش کاشت انگور داربستی

سیستم چاقوی Umbrella

روش کاشت انگور داربستی

سیستم دیگری که برای انگور و هیبریدهای آمریکایی مناسب است، سیستم چاقوی Umbrella است. با استفاده از این سیستم، دو سیم (بالا و پایین) بین بست ­ها کشیده شده اند. تنه یا تنه ها به بالاترین سیم منتقل می شود و عصا روی سیم خم می شوند، در حالی که بقیه برداشته می شوند. نوک های عصای خم شده به سیم پایین وصل می شوند تا چیدمانی را ایجاد کنند که شبیه یک چتر باشد.

سیستم شلیک عمودی

روش کاشت انگور داربستی

اگر انگور انتخاب شده فرانسوی باشد، احتمالاً گیاه از رشد رو به بالا برخوردار است و طراحی داربست نیاز به بازتاب این موضوع دارد. یكی از متداول ترین داربست­ ها مخصوص تاكستان های با رشد رو به بالا، سیستم حالت شلیک عمودی (VSP) است. سیستم VSP برای انواع کوچک تر مناسب است و عموماً بین 4 تا 6 سیم وجود دارد که بین بست ها کشیده شده است. طناب کشی آموزش داده شده است تا در امتداد پایین ترین سیم که معمولاً در حدود 3 فوتی از زمین قرار دارد رشد کند. شاخه ها سپس با استفاده از سیم های بالا برای رشد به سمت بالا آموزش داده می شوند.

ساخت یک داربست انگور در 4 مرحله

 1. بست­ های داربست

بست های شما باید سنگین و قوی باشند تا از وزن میله های متقاطع و محصول سنگین شما حمایت کنند. اگر قصد دارید آنها را در زمین دفن کنید، باید برای محافظت در برابر پوسیدگی آن ها را تیمار کنید. اگر آن ها در بتن نصب شوند، باعث پایداری بیشتر آن ها می شود. بست های خود را در حدود شش پا (هر پا حدودا 30 سانت است) از هم قرار دهید و آنها را دو پا در اعماق زمین دفن کنید. اگر خاک شما در قسمت نرم تر یا ماسه ای قرار دارد، آن ها را عمیق تر دفن کنید یا آنها را در بتن قرار دهید. اگر می خواهید یک تاکستان بسازید، این فرآیند را چند بار تکرار کنید.

2.  برنامه ریزی نصب سیم

دو ردیف سیم نصب کنید که در نهایت از تاک ها و انگورهایی که روی آن ها رشد می کنند، پشتیبانی شود (ردیف بالا در حدود پنج فوت بالاتر از سطح زمین، پایین آن 14 اینچ زیر سیم بالا). همچنین می توانید قطعات نازک چوب را برای این مرحله جایگزین کنید. انگورها با رشد و نمو اطرافشان پیچیده می شوند.

 3. پیوست سیم

سریع ترین و مطمئن ترین راه اتصال سیم به بست های کاشته شده، ایجاد دو سوراخ در هر بست است. اگر وسایل نقلیه شما از شرق به غرب حرکت می کنند، سوراخ ها را از شرق به غرب سوراخ کنید. سپس سیم خود را از طریق سوراخ ها متصل کنید و دو انتهای هر سیم را شل کنید تا بتوانید لنگرهای سیم را ایجاد کنید. اگر به جای آن از چوب استفاده می کنید، کافی است قطعات را روی بست ­ها بچسبانید یا پیچ کنید.

 4. لنگرهای سیم

برای اینکه سیم ­های داربست خود را از خم شدن محافظت کنید، برای هر سیم یک جفت لنگر ایجاد کنید. سوراخ هایی در زیر زمین فراتر از هر بست انتهایی، حداقل 18 اینچ عمق و 12 اینچ قطر داشته باشید. سوراخ ها را با بتن پر کنید. دو قطعه 24 اینچی از سیم استیل را برش داده و هر کدام را به شکل یک حلقه U خم کنید.انتهای حلقه را در بتن دفن کنید، و انتهای خمیده بیرون زده از سطح آن باقی بماند.

هنگامی که بتن آماده شده است، یک انتهای سیم داربست را به حلقه امن وصل کنید. سپس با انتهای دیگر سیم نیز همین کار را انجام دهید. همانطور که آن را به حلقه وصل می کنید، محکم بکشید. حالا شما آماده کاشت ریشه انگور خود هستید. شما می توانید از تماشای پیشرفت میوه تاک خود لذت ببرید، با اطمینان از این که بست های داربستی شما به طور محکم در زمین کاشته شده اند و سیم هنوز محکم است.

خاک اپ می تواند رضایت شما را جلب کند فقط یکبار امتحان کنید تا کاربر ثابت ما شوید. شما می توانید برای درج رایگان آگهی محصولات کشاورزی، دامی و باغی خود به khakapp.com مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

منابع:

ادامه ی خواندن

برترین ها